bitcoinBTC/TRY
1.207.601,78 TL 4,86%
ethereumETH/TRY
63.917,23 TL 5,96%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,17%
bnbBNB/TRY
7.133,34 TL 2,75%
xrpXRP/TRY
17,91 TL 6,31%
solanaSOL/TRY
2.024,78 TL 4,65%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,16%
staked-etherSTETH/TRY
63.867,15 TL 5,95%
cardanoADA/TRY
15,86 TL 7,00%
dogecoinDOGE/TRY
2,74 TL 6,05%

Paylaş

SEC, Ether ETF teklifine ilişkin vereceği kararı erteledi

sec

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bir ETF başvurusuna ilişkin kararı daha ertelediğini açıkladı.

Regülatör, Hashdex Nasdaq Ethereum ETF ile ilgili kararını 1 Ocak 2024’e kadar erteledi.

Konuyla ilgili olarak daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu kaydeden SEC’in olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş yapması için önünde yaklaşık bir buçuk aylık bir süre var.

SEC, şunları söyledi:

“Komisyon, önerilen kural değişikliğini ve bu sebeple ortaya çıkabilecek potansiyel sorunları değerlendirmek için yeterli zamana sahip olma amacıyla daha uzun bir süre belirlemeyi uygun buluyor.”

Nasdaq borsası, Hashdex Nasdaq Ethereum ETF’ini listeleyebilmek için geçtiğimiz eylül ayında SEC’e başvurmuştu.

SEC’in hamlesi merakla bekleniyor

Regülatör, daha önce benzer bir ETF’e onay verse de şimdiye kadar hiçbir spot kripto ETF’ini onaylamış değil.

Grayscale, GBTC ürününü spot Bitcoin ETF’ine çevirmek istedi ve aldığı ret cevabının ardından konuyu mahkemeye taşıdı. Mahkemenin GrayScale lehine karar alması, kripto topluluğu tarafından sevinçle karşılandı.

Analistler, SEC’in büyük bir ihtimalle spot kripto ETF’ine onay vereceğine inanıyor. Bloomberg ETF analisti James Seyffart, bir spot kripto ETF’inin 10 Ocak 2024’e kadar onaylanması ihtimalinin yüzde 90 olduğunu ileri sürdü.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala