SEC, Coinbase’in Eski Çalışanıyla Anlaşmaya Yaklaştı

sec eski coinbase calisaniyla anlasmaya yaklasti

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto şirketleri üzerindeki baskısını artırmaya devam ediyor. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) son olarak geçtiğimiz aylarda içeriden bilgi ticareti yapmakla suçladığı eski Coinbase çalışanı ile bir anlaşma planı üzerinde uzlaşma planları yapıyor.

Coinbase’in Eski Çalışanı, SEC ile Anlaşmaya Sıcak Bakıyor

Sunulan bir mahkeme dosyasına göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), eski bir Coinbase ürün yöneticisi ile kripto para birimini içeren önemli bir içeriden bilgi ticareti davasında anlaşma sağlamaya yaklaştı.

sec eski coinbase calisaniyla anlasmaya yaklasti 2

SEC tarafından sunulan bir mahkeme belgesine göre, SEC’in kripto para borsası Coinbase’in eski çalışanı Ishan Wahi ile kendisine karşı iddiaları çözmek adına “prensipte bir anlaşmaya” varıldığı ifade edildi. Düzenleyiciler, Wahi’yi, Wahi’nin kardeşi olan Nikhil Wahi’yi ve Wahi’nin yakın bir arkadaşını, Coinbase’in bir çalışanı olarak edinmiş olduğu kripto listeleme duyurularıyla ilgili gizli olan bilgileri kullanarak en az 1.1 milyar dolarlık gelir etmekle suçladı.

Ajans tarafından yapılan açıklamada, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Nikhil Wahi ile kendisine yönelik iddiaları çözebilecek “iyi niyetli görüşmeler” yapıldığı ifade edildi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
600.496,18 TL 3,47%
ethereumETH/TRY
40.757,07 TL 5,48%
tetherUSDT/TRY
23,46 TL 0,18%
bnbBNB/TRY
5.538,41 TL 8,42%
usd-coinUSDC/TRY
23,48 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
11,52 TL 6,39%
staked-etherSTETH/TRY
40.729,34 TL 5,53%
cardanoADA/TRY
5,65 TL 23,81%
dogecoinDOGE/TRY
1,40 TL 11,84%
tronTRX/TRY
1,56 TL 14,23%
Bağlantıyı kopyala