SEC, Dolandırıcılık İddiası ile DeFi Şirketini Suçladı

sec 1

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) merkezi olmayan finans projesi DeFi Money Market’ı 30 milyon dolarlık kayıt dışı bir teklifle suçladıktan sonra, anlaşmaya varıldığını duyurdu.

SEC, Blockchain Credit Partners ve iki üst düzey yöneticisini sahte teklifler yoluyla 30 milyon dolar toplamakla suçladı.

Derek Acree ve Gregory Keough isimli iki kişinin, mTokens ve DMG tokenları vererek yatırımcıları dolandırdığı iddia edildi. İddiaya göre iki isim, kazanç elde edeceklerini söyleyerek yatırımcıları dolandırdı.

Acree ve Keough’ın teklifi, yaşanan volatilite nedeniyle işe yaramadı. Buna karşın şirketin yöneticileri, bunu insanlara açıklamayarak fonların projeye akıtılmasını sağladı.

Derek Acree ve Gregory Keough, SEC’in iddiaları kabul etmekten ve reddetmekten kaçınarak anlaşmayı tercih etti. Yöneticiler 12.8 milyon dolarlık tazminat ve 300.000 dolar değerinde para cezası ödemeyi kabul ettiler.

Bu, SEC’in DeFi teknolojisini içeren ilk menkul kıymet davası olarak kayıtlara geçti.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 388.932,07 TL 0,52%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.825,35 TL 2,58%
cardano
Cardano (ADA) 23,12 TL 0,11%
tether
Tether (USDT) 8,47 TL 0,09%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.524,02 TL 1,02%
xrp
XRP (XRP) 9,32 TL 1,24%
solana
Solana (SOL) 1.482,80 TL 5,84%
polkadot
Polkadot (DOT) 287,80 TL 9,17%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,08 TL 0,07%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,47 TL 0,02%
Copy link
Powered by Social Snap