SEC, Dijital Varlıkların Kaydı İçin Yeni Bir Yol Önerecek

sec dijital varliklarin kaydi icin yeni bir yol onerecek

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para birimlerini denetlemek için yeni adımlar atmaya devam ediyor. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, kripto para birimlerinin menkul kıymet olarak kaydedilmesi için yeni bir yol önerisinde bulundu.

SEC Başkanından Kripto Para Kaydı İçin Yeni Öneri

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, SEC personelinin menkul kıymetler olarak kaydolması için “esnek” bir yoldan token projeleri ile çalışmasını istiyor. Senato Bankacılık Komitesi’ne sunulan yazılı ifadede Gensler, “Kripto güvenlik aracılarını kaydettirmek için çalışan personelden hem kripto güvenliğinin hem de kripto güvenlik dışı kripto para token’larının birbirleriyle veya yan yana ticaret yapmalarına izin verecek bir yol önermelerini istedim.” ifadesini kullandı. SEC Başkanı Gary Gensler, yarın olağan gözetim duruşmasında konu hakkında daha fazla bir açıklama yapacak.

sec dijital varliklarin kaydi icin yeni bir yol onerecek 2

Gensler açıklamasında, SEC’in “çoğu kripto token’inin menkul kıymetler” olduğu ve birçok aracının “kendilerini merkezi veya merkezi olmayan olarak isimlendirilsinler” dedi. Kripto şirketlerinin SEC’e kaydolması gerektiğine dair uzun süredir devam eden SEC konumunu yineleyen Gensler, özellikle “merkezi olmayan finans’a” atıfta bulundu. Gensler’ın son sözleri, kripto endüstrisinin net rehberlik eksikliği konusundaki şikayetlerini reddettiği geçtiğimiz hafta kripto konusundaki açıklamasının tonunu da yumuşattı ve bu durum kripto topluluğu tarafından “Son beş yılda SEC oldukça net bir açıklama ile kendisini ifade etti” yorumları yapıldı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
355.656,06 TL 2,69%
ethereumETH/TRY
24.970,33 TL 1,81%
tetherUSDT/TRY
18,45 TL 0,85%
usd-coinUSDC/TRY
18,41 TL 0,62%
bnbBNB/TRY
4.958,20 TL 1,45%
binance-usdBUSD/TRY
18,50 TL 1,02%
xrpXRP/TRY
7,62 TL 2,59%
cardanoADA/TRY
8,35 TL 2,94%
solanaSOL/TRY
597,22 TL 2,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,10 TL 1,89%
Bağlantıyı kopyala