bitcoinBTC/TRY
1.122.203,83 TL 1,64%
ethereumETH/TRY
60.550,72 TL 0,07%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.619,89 TL 0,23%
xrpXRP/TRY
17,75 TL 0,42%
solanaSOL/TRY
1.777,49 TL 1,10%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,09%
staked-etherSTETH/TRY
60.488,85 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
11,16 TL 1,75%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,23%

Paylaş

SEC, Bitwise’dan Spot Bitcoin ETF’si için Netlik İstedi

sec bitwisedan spot bitcoin etfsi icin netlik istedi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yaptığı açıklamada, Bitwise Asset Management tarafından yapılan Spot Bitcoin ETF başvurusu konusunda henüz karar vermediğini açıkladı. SEC, söz konusu spot Bitcoin ETF’si için Bitwise‘dan endişelerini gidermesini istedi.

SEC Bitwise’dan Endişelerini Gidermesini Talep Etti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitwise’dan Spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için şirketin hisse manipülasyonunu, dolandırıcılığı ve diğer olası sorunları nasıl önleyeceğini açıklamasını istedi.

sec bitwisedan spot bitcoin etfsi icin netlik istedi 3

SEC ayrıca “Bitwise Bitcoin ETP Trust”ın likitidesi ve şeffaflığı konusundaki endişelerini de dile getirdi. Özellikle söz konusu fon için Bitcoin‘in uygunluğu konusunda da daha fazla detay istedi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun endişeleri arasında olası hisse manipülasyonu ve likidite yer alıyor.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse SEC, son iki ay içinde WisdomTree, Krypton, SkyBridge ve Fidelity’den gelen başvuruları da geri çevirdi. Bunun yanında SEC, aralık ayında Bitwise Bitcoin ETP Trust’ın kararını önerilen kural değişikliği nedeni ile Grayscale ve NYSE Arca tarafından yapılan spot Bitcoin başvuruları için vereceği kararı ertelediğini açıklamıştı.

Bitwise‘ın, SEC‘in endişelerine yanıt vermek için 21 gün süresi olduğunu belirtelim.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala