SEC Başkanından Kripto Para Açıklaması

sec baskanindan kripto para aciklamasi

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto konusunda açıklamalar yapmaya devam ediyor. SEC başkanı, kripto aracılarını kumarhanelere benzetti.

SEC Başkanından FTX İflası Sonrasında Kripto Açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kurallarına uymayı reddeden kripto firmalarına yönelik baskılarına yeni başlıyor.

SEC Başkanı Gary Gensler, yaptığı son açıklamada, ajansın sabrının dijital varlık borsaları ve düzenlemelerinden kaçan diğer firmalar için zayıfladığını söyledi. FTX’in kurucu ortağı Sam Bankman-Fried’e dava açan SEC, kısa bir süre önce kripto yöneticisine dijital varlık borsasının çöküşündeki rolleri nedeniyle de dava açtı.

sec baskanindan kripto para aciklamasi 2

Gensler kurallara uymaya başlamak ve ajansa kaydolmak için zaman daralıyor dedi. İncelemeye tabi olan firmaları belirlemeyi ya da FTX soruşturmasının bundan sonra nereye gideceği hakkında yorum yapmayı reddetmesine rağmen, Gensler sektörde yaygın olan bir dizi uygulama hakkında uyarıda bulundu.

Son olarak geçtiğimiz bir buçuk yol boyunca SEC başkanı, çığı token’in gerçekten sadece Blockchain ağında işlem gören kayıtsız menkul kıymetler olduğunu savundu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
525.918,04 TL 1,83%
ethereumETH/TRY
33.463,06 TL 1,64%
tetherUSDT/TRY
19,20 TL 0,32%
bnbBNB/TRY
6.211,36 TL 0,44%
usd-coinUSDC/TRY
19,18 TL 0,24%
xrpXRP/TRY
8,55 TL 4,21%
cardanoADA/TRY
6,84 TL 1,31%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,17%
staked-etherSTETH/TRY
33.352,88 TL 1,51%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 1,98%
Bağlantıyı kopyala