SEC Başkanından Ethereum Merge Açıklaması

sec baskanindan ethereum merge aciklamasi

Ethereum Merge yükseltmesi başarılı bir şekilde tamamlanmış olsa da Ethereum Merge’ü ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gensler, Ethereum’un Merge yükseltmesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Ethereum Merge Yükseltmesi SEC Davasına Konu Olabilir

SEC başkanı Gary Gensler, kripto endüstrisi konusunda sert açıklamalar yapmaya devam ediyor. SEC başkanı Gary Gensler, son açıklamasında Ethereum’un Merge yükseltmesiyle, iş kanıtından hisse kanıtına geçişinin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kripto para birimini bir menkul kıymet olarak düzenlemeye daha yakından bakmasına neden olabileceğini ima etti.

Gensler’in açıklamaları, Ethereum’un uzun bir süredir beklenen Merge yükseltmesinin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından geldi. SEC başkanı açıklamasında düzenleyicilerin bir varlığın menkul kıymet olup olmadığını belirlemek için kullandığı bir araç olan Howey testi hakkında konuştu.

sec baskanindan ethereum merge aciklamasi 2

The Wall Street Journal tarafından aktarılanlara göre Gensler bir kripto para biriminden özel olarak bahsetmeden, söz konusu Howey testiyle Ethereum Merge’ü sonrasında menkul kıymet olarak değerlendirilebileceğini belirtti. Gensler, düzenli bir şekilde gerçekleştirilen Senato Bankacılık Komitesi’nin karşısında açıklamalarda bulundu. Gensler açıklamasında ayrıca müşterilere staking hizmetleri sunan bir kripto borsasının “bazı etiketleme değişiklikleriyle kredi vermeye çok benzediğini” düşündüğünü dile getirdi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
372.441,31 TL 0,11%
ethereumETH/TRY
24.818,77 TL 1,33%
tetherUSDT/TRY
18,51 TL 0,57%
bnbBNB/TRY
5.442,57 TL 0,77%
usd-coinUSDC/TRY
18,46 TL 0,87%
xrpXRP/TRY
9,11 TL 2,48%
binance-usdBUSD/TRY
18,55 TL 0,24%
cardanoADA/TRY
7,95 TL 1,21%
solanaSOL/TRY
626,52 TL 1,51%
dogecoinDOGE/TRY
1,20 TL 0,28%
Bağlantıyı kopyala