SEC Başkanı Gensler’den Kripto Platformlarına Çağrı

sec baskani genslerden kripto platformlarina cagri

Bugün, Amerika Birleşik Devletleri Komitesi’nde “ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Gözetimi” konulu bir duruşma görülecek. Bu duruşma öncesinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para borsalarına bir çağrıda bulundu.

Gensler, kripto endüstrisinde yatırımcı koruma eksikliğine dair endişelerini de paylaştı.

Güncelleme: Bankacılık Komitesi’sinin düzenlediği duruşma gerçekleşti. Detaylar için haberimize bakabilirsiniz.

SEC Başkanı Gensler: Gelin ve Bizimle Konuşun

Duruşma öncesinde, SEC Başkanı Gensler’in hazırlanmış konuşması da paylaşıldı. Bu paylaşımda şu sözler dikkat çekiyor:

“Şu anda kripto finansmanı, ihraç, ticaret veya borç verme konusunda yeterli yatırımcı korumasına sahip değiliz. Bu varlık sınıfı, belirli uygulamalarda dolandırıcılık, dolandırıcılık ve kötüye kullanımla dolu”

sec baskani genslerden kripto platformlarina cagri 1

Gensler aynı zamanda platformların ve projelerin kendileriyle konuşmasını önerdiğine de dikkat çekti. Gensler sözlerine şöyle devam etti: “Hata yapmayın. Bu ticaret platformlarında menkul kıymetler olduğu ölçüde, yasalarımız uyarınca muafiyet için uygun olmadıkça Komisyon’a kaydolmaları gerekir”

Kripto para dünyasında yatırımcı korumasını artırmak için Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve diğer kurumlar ortaklaşa çalışıyor. Bu kurumlar arasında Federal Rezerv, Hazine Bakanlığı ve Para Birimi Denetleme Ofisi yer alıyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 370.946,51 TL 3,91%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.371,44 TL 5,67%
cardano
Cardano (ADA) 20,44 TL 2,62%
tether
Tether (USDT) 8,75 TL 0,33%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.100,36 TL 5,22%
xrp
XRP (XRP) 8,23 TL 4,12%
solana
Solana (SOL) 1.212,41 TL 4,04%
polkadot
Polkadot (DOT) 273,80 TL 2,52%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,66 TL 0,00%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,84 TL 5,45%
Copy link
Powered by Social Snap