bitcoinBTC/TRY
1.094.150,86 TL 1,08%
ethereumETH/TRY
58.816,14 TL 1,57%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
6.583,59 TL 1,27%
xrpXRP/TRY
17,48 TL 1,29%
solanaSOL/TRY
1.734,55 TL 0,59%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
58.808,33 TL 1,35%
cardanoADA/TRY
10,91 TL 2,55%
dogecoinDOGE/TRY
2,35 TL 0,12%

Paylaş

SEC Başkanı Gensler’den Kongre önünde kaçamak yanıtlar

sec başkanı gensler

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, Kongre’nin karşısına çıktı. SEC Başkanı, kurumun piyasalar üzerindeki gözetimini tartışmak üzere planlanmış oturuma katıldı. Gensler’in Kongre önündeki zorlu sınavında sorulara kaçamak yanıtlar verdiği görüldü.

gary gensler kripto yaptiriminda gozunu kararttite

Gensler’e Pokemon ve Bitcoin sorusu

Gensler’e Pokemon kartları satın alımının menkul kıymet işlemi ve Bitcoin’in emtia olup olmadığına dair sorular yöneltildi. Kongre üyelerinin Gensler’e karşı sert tavrı dikkat çekti. Temsilci Warren Davidson, Gensler’e Biden yönetiminin onu kovmasını umduğunu söyledi. Davidson, Gensler’i siyasi ve sosyal gündemi zorlamakla ve SEC Başkanı olarak görevini kötüye kullanmakla suçladı.

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Patrick McHenry, Gensler’e ‘Bitcoin’in bir emtia olup olmadığı’ sorusunu yöneltti. Gensler, Bitcoin’in menkul kıymet olmadığını ima ederek, “Howey testini karşılamıyor” dedi. McHenry daha sonra Bitcoin’in emtia olması gerektiğini öne sürdü, Gensler ise bu testin ABD menkul kıymetler yasalarının kapsamı dışında olduğunu söyleyerek cevap vermekten kaçındı. Henry, Gensler’in dijital varlık ekosistemini boğmaya çalıştığını öne sürdü.

Temsilci Ritchie Torres, fiziksel Pokemon ticaret kartı satın almanın bir menkul kıymet işlemi oluşturup oluşturmadığını sordu. Gensler, soruya “Bağlamın ne olduğunu bilmiyorum” ifadesini kullanarak, mağazadan satın alınması halinde bunun menkul kıymet olmadığını dile getirdi. Torres daha sonra, “Dijital bir borsada blockchain üzerinden tokenize edilmiş Pokemon kartı satın alırsam menkul kıymet midir?” sorusunu yöneltti. Gensler, soruya “Daha fazlasını bilmem gerekir” yanıtını verdi.

Temsilci Andy Barr ise Gensler’i ABD’li buz patencisi Tonya Harding’e benzetti. Harding, 1994 ABD Kış Olimpiyatları öncesinde rakibini saf dışı bırakmak için bir saldırgan kiralamıştı. Harding’in rakibi Nancy Kerrigan, Kış Olimpiyatları’nda yarışamamıştı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala