SEC Başkanı Gensler: Stablecoin’ler Menkul Kıymet Olabilir

sec baskani gensler stablecoinler menkul kiymet olabilir

Şu sıralar Amerika Birleşik Devletleri’nde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Gözetimi duruşması görülüyor. Bu duruşma kapsamında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler de soruları yanıtlıyor. Senatör Pat Toomey, Gensler’e bazı sorular sordu, bu sorular arasında Stablecoin’ler de vardı.

SEC Başkanı, Stablecoin’ler ile ilgili Konuştu

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi tarafından görülen duruşmada, SEC Başkanı Gary Gensler’in de görüşlerine başvuruldu. SEC’in patronu, emtia olan az sayıda kripto para birimi olduğunu, bunların çoğunun da menkul kıymetler olarak sınıflandırılabileceğini söyledi.   

sec baskani gensler stablecoinler menkul kiymet olabilir 2

Gensler’a, kripto endüstrisini çevreleyen düzenleyici netliğin neden az olduğu sorusu da soruldu. Gensler da burada yasaları değiştirmenin ABD Kongresi’ne bağlı olduğunun altını çizerek şöyle dedi:

“Bu Kongre yasaları değiştirebilir, ancak şu anda sahip olduğumuz yasalar çok geniş bir güvenlik tanımına sahip.”

Gensler, kripto endüstrisi konusunda olumsuz olmadığını da şu sözlerle açıkladı:

“Kripto hakkında olumsuz ya da minimalist değilim… Sadece, Kongre’nin ortaya koyduğu yatırımcı koruma rejimi içinde olmasının en iyisi olduğunu düşünüyorum”

Duruşmayı aşağıdan izleyebilirsiniz:

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 394.751,89 TL 3,62%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.509,12 TL 2,82%
cardano
Cardano (ADA) 20,06 TL 3,14%
tether
Tether (USDT) 8,46 TL 0,14%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.437,29 TL 1,49%
xrp
XRP (XRP) 9,14 TL 0,73%
solana
Solana (SOL) 1.311,21 TL 6,46%
polkadot
Polkadot (DOT) 316,06 TL 4,70%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,02 TL 0,40%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,46 TL 0,29%
Copy link
Powered by Social Snap