bitcoinBTC/TRY
738.449,37 TL 0,46%
ethereumETH/TRY
45.796,33 TL 1,02%
tetherUSDT/TRY
27,46 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.906,66 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
14,34 TL 2,81%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
45.793,58 TL 1,05%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 1,50%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 0,60%
solanaSOL/TRY
557,52 TL 2,29%

Paylaş

SEC Başkanı Gensler, Ripple davasına ilişkin konuşmadı

Genslerin Istifasi Yapay Zeka Urunu Cikti

SEC Başkanı Gensler, ABD Senatosu’nda bir komisyonun karşısına çıktı. Gensler, komisyondan kripto sektörü ile mücadele için ek bütçe istedi. SEC Başkanı, kurumun Ripple davasına nasıl yaklaşacağına ilişkin detay vermedi.

SEC ve Gensler Temali Coinlerde Rekor Yukselis55

Gensler’den bütçe talebi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto alanındaki suiistimalleri ele almayı amaçlayan ‘yeni araç, uzmanlık ve kaynaklar’ için bütçe çağrısı yaptı. ABD Senatosu Tahsisat Komitesinin alt komistesinin karşısına çıkan Gensler, Biden yönetiminin 2024 mali yılı için SEC’e 2,4 milyar dolardan fazla tahsisat talebini desteklediğini belirtti. SEC başkanı, bütçe talebinin arkasındaki nedenlerin bir parçası olarak kripto sektörünü gösterdi.

Gensler, yeni bütçe ile birlikte çalışan sayısını artırmayı hedeflediklerini açıkladı. Buna göre 4.685 olan tam zamanlı pozisyon sayısı 5.139’a çıkarılacak. SEC’in yaptırım birimi 750’den fazla dava açmıştı. Sorulan bir soruya Gensler, kurumun yetkilerinin güçlü olduğunu ve her zaman daha fazla kaynak kullanılabileceğini ifade etti. Milletvekilleri, Gensler’e FTX’i denetlemedeki rolü ile ilgili sorular yöneltti.

Gensler, SEC’in Ripple davasının kararına itiraz edip etmeyeceklerine ilişkin açıklama yapmadı. SEC’in ne zaman temyize sürecini hayata geçireceği merakla bekleniyor. SEC Başkanı, komisyonun temyiz kararı vermek için zaman çizelgesine ilişkin de bir detay vermedi. Kripto piyasalarını ‘Vahşi Batı’ olarak nitelendiren Gensler, senatörlerden ajansın uygulama bütçesi için ek 109 milyon dolar istedi.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala