bitcoinBTC/TRY
1.094.729,34 TL 0,63%
ethereumETH/TRY
58.876,01 TL 1,10%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.600,94 TL 0,85%
xrpXRP/TRY
17,50 TL 1,35%
solanaSOL/TRY
1.739,75 TL 1,69%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
58.878,90 TL 1,04%
cardanoADA/TRY
10,92 TL 1,97%
dogecoinDOGE/TRY
2,36 TL 1,08%

Paylaş

SEC 3 şirketin Bitcoin ETF başvurusunu bir kez daha erteledi

SEC 2

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) BlackRock, Valkyrie ve Bitwise’ın spot bitcoin ETF başvurusunu bir kez daha erteledi.

Düzenleyici kurum, Valkyrie Bitcoin Fonu için yaptığı bir başvuruda, “Önerilen kural değişikliğinin ortaya çıkardığı yasal ve politik sorunlar göz önüne alındığında, işlemlerin başlatılması şu anda uygundur.” ifadelerini kullanarak, “İşlemlerin başlatılması, Komisyon’un ilgili konulardan biriyle herhangi bir sonuca ulaştığını göstermez.” dedi.

Halihazırda bir Bitcoin Stratejisi ETF’si ve bir Bitcoin Madencileri ETF’si sunan Valkyrie Funds, ilk olarak Haziran ayında spot fon için başvuruda bulunmuştu. Başvurusu yapılan ETF, CME CF Bitcoin Referans Oranı, New York Varyantı’nın performansını yansıtmak için Bitcoin tutacağı belirtildi. Ayrıca Nasdaq borsasında BRRR kısaltması altında hisse senetlerinin listelenmesi planlandı.

Ek yorum süresi

Valkyrie başvurusunda, “Yorumcuların genel olarak borsanın teklifinin hileli ve manipülatif eylem ve uygulamaları önlemek için tasarlanıp tasarlanmadığına ilişkin görüşleri nelerdir?” ifadelerini kullanarak SEC yorumcularından görüş istedi.

Ayrıca, kripto borsası Coinbase ile önerilen bir gözetim-paylaşım anlaşmasının “dolandırıcılık ve manipülasyonun tespit edilmesi, soruşturulması ve caydırılmasında” yardımcı olup olmayacağını bilmek istediğini belirtti.

Öte yandan yorumcuların yazılı veri, görüş ve argümanlarını sunmak için 21 günleri ve ardından itiraz için de 35 günlük süreleri daha bulunuyor. Bu da onay sürecinin en az birkaç ay daha süreceğini gösteriyor.

Bitwise Bitcoin ETP Trust ve BlackRock’ın iShares Bitcoin Trust’ı için de benzer yorum ve itiraz süreleri ile ayrı işlemler için başvuruda bulundu.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala