SBI Holdings’in Kripto Birimi Singapur’da Lisans Aldı

sbi holdingsin kripto birimi singapurda lisans aldi

Japonya merkezli SBI Holdings’in kripto alanında genişlemeye devam ediyor. SBI Holdings’in dijital varlık kolunun bir yan kuruluşu olan SBI Digital Markets, artık Singapur müşterilerine kripto menkul kıymetler ve türev alım satım hizmetleri sunabilecek.

SBI Digital Markets, Singapur’da Faaliyet İzni Aldı

Japonya’nın finansal hizmetler devi olan SBI Holdings, geçtiğimiz aylarda kripto para birimi ile otomobil alımını başlatmıştı. Şirket şimdi de dijital varlık kolunun bir yan kuruluşu olan SBI Digital Markets’in, Singapur’da menkul kıymetler ve vadeli işlem ticareti hizmetleri sunması için gerekli olan Sermaye Piyasası Hizmetleri (CMS) lisansı aldığını açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, SBI Digital Markets ile geleneksel finansal hizmet operatörlerinin kripto piyasası tarafından yönlendirilen “büyüme fırsatlarını yakalamalarına” imkân sunacak kurumsal düzeyde bir dijital varlık menkul kıymetler platformu oluşturulmasını hedefliyor. Singapur merkezli yan kuruluş, 2020 yılında “kamu ve özel kurumsal dijital varlıklara yönelik artan talebi” hedefleyen bir kripto servis sağlayıcısı olmak üzere kuruldu. SBI Digital Markets, sanal varlıkların verilmesi ve saklanması da dahil olmak üzere bir dizi hizmet sunuyor.

sbi holdingsin kripto birimi singapurda lisans aldi 2

Ülkenin Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Yasası kapsamında düzenlenen hizmetleri sunmak isteyen tüm şirketler, Singapur Para Otoritelerinin bir CMS lisansı alma zorunluluğuna sahip. Son olarak SBI Digital Markets, Mayıs 2022’de Singapur’un CMS lisansı için prensipte onay almıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
350.819,20 TL 2,40%
ethereumETH/TRY
24.645,87 TL 4,79%
tetherUSDT/TRY
18,38 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
18,38 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.152,01 TL 3,61%
xrpXRP/TRY
9,00 TL 1,54%
binance-usdBUSD/TRY
18,34 TL 0,67%
cardanoADA/TRY
8,50 TL 2,45%
solanaSOL/TRY
624,40 TL 7,67%
dogecoinDOGE/TRY
1,20 TL 8,55%
Bağlantıyı kopyala