bitcoinBTC/TRY
738.559,23 TL 0,45%
ethereumETH/TRY
45.774,36 TL 0,79%
tetherUSDT/TRY
27,46 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.920,39 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
14,71 TL 5,69%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
45.770,51 TL 0,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 1,20%
cardanoADA/TRY
6,84 TL 0,07%
solanaSOL/TRY
555,87 TL 2,98%

Paylaş

SBF, yine mahkemenin kapısını çaldı

Sam Bankman Fried (SBF)

İflas eden FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF), ABD Adalet Bakanlığı’nın son taleplerinin uygulanamaz olduğunu belirterek reddedilmesini istedi.

SBF’nin derdi bitmiyor. İflas eden FTX’in davası yürütülürken, SBF için de mahkeme süreçleri tüm hızıyla devam ediyor. Hapis yatan SBF, dışarıya çıkmak için çeşitli yöntemler deniyor. Daha önce sınırlı tahliye talebinde bulunan SBF, bu sefer de savcının sınırlama taleplerinin kabul edilmemesini istedi.

SBF, sınırlama talebinin reddedilmesini istedi

FTX’in eski kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF), savcıların sınırlama taleplerinin uygulanamaz boyutta olduğunu savundu ve mahkemeden bu talebin reddedilmesini istedi. Mahkemeye dilekçe sunan SBF, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından sunulan taleplerin keskin ve geniş olduğunu aktardı.

SBF kripto ftx

SBF’nin avukatı Mark Cohen tarafından hazırlanan dilekçe, hükümetin gündeme taşıdığı konuların mevcut aşamada düzgün bir şekilde işleyemeyeceğine değindi. Dilekçe, ABD Adalet Bakanlığı’nın yaklaşımını kabul etmiyor.

SBF tarafı, dilekçe eşliğinde, ABD Adalet Bakanlığı’nın suça konu olmayan davranışlarla ilgili alakasız ve önyargılı kanıtları kabul etmeye, herhangi bir potansiyel savunmayı baltalamaya ve geniş kulaktan dolma kanıt kategorilerini kabul etmeye çalıştığını iddia etti.

İflas eden borsanın başrolü, taleplerin kanun karşısında geçersiz olduğunu ve pratikte uygulanamaz bir boyutta olduğunu savundu.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala