SBF Tutuklanmasının Ardından İlk Paylaşımını Yaptı

sbf tutuklanmasinin ardindan ilk paylasimini yapti

İflas etmiş kripto para borsası FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, bu ayın başlarında tutuklanmasının ardından ilk Twitter paylaşımını yaptı. ABD’ye iade edilen Sam Bankman-Fried, kefaletini ödedikten sonra Alameda Reseach ile ilgili kripto cüzdanları hakkında açıklamalarda bulundu.

SBF, Aktif Hale Gelen Alameda Fonları Hakkında Açıklama Yaptı

FTX’in kurucu ortağı olan Sam Bankman-Fried, geçtiğimiz haftalarda kefaletini ödeyerek ev hapsine çarptırılmıştı. Cezasını çekmeye başlayan Sam Bankman-Fried’in ev hapsinin başlamasıyla birlikte uzun bir süredir pasif halde olan Alameda Research ile ilgili kripto cüzdanları yeniden aktif hale gelmişti.

sbf tutuklanmasinin ardindan ilk paylasimini yapti 2

Sam Bankman-Fried, bu konuyla ilgili olarak kendisi hakkında çıkan haberler hakkında bir açıklama yaptı. Artık gözden düşmüş olan eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

Bunların hiçbirisi ben değilim. Bu fonların hiçbirini taşımıyorum ya da taşıyamıyorum. Artık bu fonlara erişimim bulunmuyor.

Zincir üstü verilere dayanarak, çöken kripto ticaret şirketi Alameda Research ile ilişkili Ethereum (ETH) cüzdan adresleri, Bitcoin (BTC) ile takas edilmeden önce birkaç kripto para birimini Ether (ETH) ve USDT ile takas etti.

Etherscan işlem verilerine göre, Alameda ile bağlantılı cüzdanların Bitcoin ağına bağlanmadan önce Lido, Polygon, Uniswap ve diğer token’ları Ether ve USDT için sattığını gösteriyor.

Son olarak Sam Bankman-Fried, 24 Aralık’ta 250 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakıldı. 21 Aralık tarihinde ABD’ye iade edilmeden önce SBF, kara para aklama, dolandırıcılık ve menkul kıymet dolandırıcılığı gibi suçlardan 12 Aralık’ta Bahamalar’da tutuklanmıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
429.924,35 TL 3,53%
ethereumETH/TRY
29.558,36 TL 3,87%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,00%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.887,22 TL 0,45%
xrpXRP/TRY
7,38 TL 5,19%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
6,99 TL 5,16%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 3,89%
matic-networkMATIC/TRY
20,56 TL 5,40%
Bağlantıyı kopyala