SBF ABD’ye İadesine İtiraz Etmeyecek

sbf abdye iadesine itiraz etmeyecek

Başarısız kripto para borsası FTX’in kurucu ortağı olan Sam Bankman-Fried geçtiğimiz haftalarda Bahamalar’da tutuklanmıştı. ABD tarafından da istenen Sam Bankman-Fried’in ABD’nin talebine ne yanıt vereceği belli oldu.

Sam Bankman-Fried, ABD’ye İadesine Sıcak Bakıyor

Reuters’in adı açıklanmayan bir kaynağa dayandırdığı habere göre, FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, Pazartesi günü Bahamalar’daki bir mahkemeye, dolandırıcılık suçlamalarıyla karşı karşıya olduğu ABD’ye iadesine artık itiraz etmeyeceğini açıklamaya hazırlanıyor.

sbf abdye iadesine itiraz etmeyecek 2

Sam Bankman-Fried, bu haftanın başlarında Bahamalar’da tutuklandı ve dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya kaldı. Bir ABD büyük jürisi, Sam Bankman-Fried’i FTX’in müşterileri ve borç verenleri üzerinde dolandırıcılık yapmak veya buna yönelik komplo kırmak ve ayrıca kara para aklamakla suçladı.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), gözden düşmüş kripto girişimcisini yatırımcıları dolandırmakla suçlanıyor. SEC ayrıca Sam Bankman-Fried’in müşteri fonlarını siyasi bağışlar ve abartılı bir yaşam tarzını finanse etmek için kullandığını iddia etti.

Son olarak Sam Bankman-Fried, bu haftanın başlarında FTX’in merkezinin de bulunduğu Bahamalar’da tutuklanmıştı.                                                                                                                           

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
435.135,00 TL 1,30%
ethereumETH/TRY
30.909,81 TL 1,52%
tetherUSDT/TRY
18,63 TL 0,98%
bnbBNB/TRY
6.161,64 TL 0,80%
usd-coinUSDC/TRY
18,77 TL 0,32%
xrpXRP/TRY
7,57 TL 2,46%
binance-usdBUSD/TRY
18,73 TL 0,53%
cardanoADA/TRY
7,37 TL 2,77%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 1,76%
matic-networkMATIC/TRY
22,58 TL 2,60%
Bağlantıyı kopyala