SBF, ABD’ye İade Belgesini İmzaladı

sbf abdye iade belgesini imzaladi

Sam Bankman-Fried kısa bir süre önce Bahamalar’da tutuklanmıştı. Tom Emmer bu tutuklamanın planlı olduğunu düşünüyor olsa da SBF son olarak ABD’ye iade edilmesi yönündeki belgeleri imzaladı.

Sam Bankman-Fried, ABD’ye İade Edilecek Belgeleri İmzaladı

Bir Bahamalar yetkilisi, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in Bahamalar’dan ABD’ye iade edilmesinin önünü açan belgeleri imzaladığını açıkladı.

Bahamalar’ın Islah Komiseri Vekili Doan Cleare, Reuters’e belgelerin gün içinde imzalandığını belirtti. Konu hakkında açıklama yapan bir mahkeme yetkilisi, Sam Bankman Fried’in yeni duruşmasının Çarşamba günü yapılacağını açıkladı.

sbf abdye iade belgesini imzaladi 2

Çarşamba günü yapılacak olan duruşma, Sam Bankman-Fried’in iadesinin durumu hakkında birkaç gün süren kafa karışıklığının ardından 30 yaşındaki kripto para birimi kralının Bahamalar’dan ayrılmasına zemin hazırlayabilir.

Sam Bankman-Fried, 13 Aralık tarihinde yaşadığı ve kripto para borsası FTX’in merkezinin de bulunduğu Bahamalar’da bir Manhattan federal mahkemesinde kripto hedge fonu Alameda Research’teki zararları kapatmak için müşteri fonlarını kullandığı iddialarının ardından tutuklandı. Salı günü erken saatlerde Sam Bankman-Fried’in yerel savunma avukatı Jerone Roberts, konu hakkında yorum yapmamış olsa da davadan önce bir ABD yetkilisinin adliyeye girdiğini belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
534.323,51 TL 1,35%
ethereumETH/TRY
33.850,32 TL 1,39%
tetherUSDT/TRY
19,05 TL 0,68%
bnbBNB/TRY
6.266,39 TL 1,31%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,57%
xrpXRP/TRY
8,63 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 0,57%
staked-etherSTETH/TRY
33.815,11 TL 1,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,44%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 2,52%
Bağlantıyı kopyala