bitcoinBTC/TRY
1.270.124,26 TL 0,65%
ethereumETH/TRY
65.733,90 TL 1,17%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.695,20 TL 0,39%
xrpXRP/TRY
18,13 TL 0,49%
solanaSOL/TRY
1.833,22 TL 2,07%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
65.744,31 TL 1,12%
cardanoADA/TRY
12,90 TL 6,65%
dogecoinDOGE/TRY
2,87 TL 7,48%

Paylaş

Savcılardan SBF yorumu: ‘Dünyaya yalan söyledi’

sbf

ABD savcıları, Sam Bankman-Fried’ın duruşmasının ilk gününde önemli iddialar ortaya attı.

Savcılar, FTX kurulurken Sam Bankman-Fried’ın tüm yaşananlar hakkında dünyaya yalan söylediğine dikkat çekerek, gerçekleri yalnızca yakın çevresine anlattığını iddia etti.

ABD’li bir avukat yardımcısı Nathan Rehn, SBF’nin müşteri varlıklarını kendi hayatını finanse etmek için kullandığını dile getirdi.

“Zenginliği vardı, gücü vardı, nüfuzu vardı ancak bunların hepsini yalanlar üzerine inşa etti. Büyük bir dolandırıcılık yaptı ve binlerce kurbandan milyarlarca dolar elde etti”

“Kötü adam gibi lanse edildi”

Savcılar, Alameda Research’te CEO olarak görev yapan ve eskiden SBF’nin partneri olan Caroline Ellison’ın da olup bitenlerin farkında olduğunu iddia etti. Ellison, eski FTX yetkililerinden Gary Wand ve Nishad Singh ile birlikte tanık olarak ifade verecek.

Sam Bankman-Fried’ın Rehn’in konuşması sırasında ifadesiz kaldığı ifade edildi.

SBF’nin avukatları, Rehn’in müvekkillerini çizgi filmlerde yer alan bir “kötü adam” gibi tasvir ettiğini söyledi.

Sam Bankman-Fried’ın avukatları şu ifadeleri kullandı:

“Kanıtlar size çok daha farklı şeyler gösterecek. Sam çok çalıştı, içki içmedi, parti yapmadı ve MIT’ye gitti. Sam’in kimseyi dolandırma gibi bir niyeti yoktu. Herhangi bir hırsızlık olayı gerçekleşmedi”

Avukat Cohen, şirketin bu duruma düşmesine sebep olarak kripto para piyasalarında yaşanan krizi gösterdi.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala