bitcoinBTC/TRY
738.640,07 TL 2,52%
ethereumETH/TRY
45.184,47 TL 3,45%
tetherUSDT/TRY
27,33 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.877,63 TL 1,43%
xrpXRP/TRY
13,94 TL 2,20%
usd-coinUSDC/TRY
27,33 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
45.169,43 TL 3,41%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 1,75%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,63%
solanaSOL/TRY
545,66 TL 4,41%

Paylaş

Savcılar, Sam Bankman-Fried’ın Suçlamalarının Geri Plana Atılmamasını İstiyor

Sam Bankman Frieda 220 Milyon Dolarlik Anlasma Icin Dava

Son dönemde Sam Bankman-Fried ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Bu kez davanın savcılarından bir hamle geldi. Savcılar, Sam Bankman-Fried’in suçlamalarının düşürülmesine karşı çıkıyor.

Savcılar: Bankman-Fried Suçlamalarının Kenara Atılmamalı

Savcılar, Manhattan federal mahkemesi yargıcından, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in hedge fonundaki kayıpları telafi etmek için şirketinin müşterilerinden milyarlarca dolar çaldığı iddialarından kaynaklanan suçlamaları reddetme talebini reddetmesini istedi.

savcilar sam bankman friedin suclamalarinin geri plana atilmamasini istiyorfvfg

Bankman-Fried, 13 adet dolandırıcılık, komplo, yasa dışı kampanya bağışı yapma ve yabancı rüşvetten suçsuz olduğunu iddia etti. 8 Mayıs’ta Bankman-Fried, ABD Bölge Yargıcı Lewis Kaplan’ı suçlamaların çoğunu reddetmeye çağırdı. Savcıların, 2022’de kendi Alameda Research’ü de dahil olmak üzere birçok önde gelen kripto şirketinin iflas ettiği büyük bir çöküşün ardından onu yargılama acelesi ile suçladığını söyledi.

Savcılar, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

İddianame, sanık ve iş birlikçilerinin, Alameda’nın mali durumuyla ilgili olarak borç verenlere yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğunu yeterince iddia ediyor. Daha fazla ayrıntıya gerek yok.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala