Sandbox, Kullanıcıları Güvenlik İhlali Konusunda Uyardı

renault korea the sandbox is birligi ile metaversee aciliyorsd

Kripto para sektörünün hızlı bir şekilde gelişme kaydetmesi ile beraber bu alandaki dolandırıcılık ve güvenlik problemleri de artış göstermeye başladı. Çıkan son haberlere göre; The Sandbox, kullanıcıları, kullanıcılara gönderilen bir kimlik avı e-postasıyla sonuçlanan bir güvenlik ihlali konusunda uyardı.

Sandbox, Kullanıcıları Güvenlik İhlali Konusunda Uyarıda Bulundu

Blockchain tabanlı bir metaverse şirketi olan Sandbox, bir güvenlik ihlaliyle ilgili bir uyarı yayınladı. Şirket Perşembe günü bir blog gönderisinde, yetkisiz bir üçüncü tarafın bir çalışanın bilgisayarına eriştiğini ve platformun kullanıcılarına sahte bir e-posta gönderdiğini açıkladı.

The Sandbox FI 1024x538 1

Bu kötü amaçlı yazılım, üçüncü taraflara kullanıcının bilgisayarı üzerinde kontrol sağlayarak kişisel bilgilerine erişim sağlar. Şirket, üçüncü şahsın yalnızca tek bir çalışanın bilgisayarına erişimi olduğunu ve The Sandbox’ın başka herhangi bir hizmetine veya hesabına erişemediğini belirtti.

Sandbox, kullanıcıları ihlalin ardından potansiyel kimlik avı saldırılarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı ve hedeflenen kullanıcılara hiper bağlantılı web sitesini açmamalarını, oynamamalarını veya indirmemelerini söyledi. Ayrıca, kullanıcıların parolalarını güçlendirmeleri, iki faktörlü kimlik doğrulaması uygulamaları ve şüpheli bağlantılara tıklamaktan kaçınmaları önerildi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.371,81 TL 0,84%
ethereumETH/TRY
33.890,68 TL 0,94%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,62%
bnbBNB/TRY
6.269,81 TL 1,22%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,63%
xrpXRP/TRY
8,63 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
6,79 TL 0,73%
staked-etherSTETH/TRY
33.757,25 TL 0,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,23%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 1,75%
Bağlantıyı kopyala