Sanatın Kıymeti Azalmaya Mı Başladı? | NFT Bize Neler Sunuyor

Sanatın NFT Hali‘nde bu hafta Emrah Ablak konuğumuz oldu. ”Karikafilm NFT olur mu?” diye kendisine sorduk. Emrah Ablak ile fiziki sanat ve NFT arasındaki ilişkiyi konuştuk ayrıca Metaverse’ün hayatımıza kattığı motifleri değerlendirdik.

NFT Bize Neler Sunuyor?

Cem Güventürk, Emrah Ablak’a ”Nitelikli fikri tapu tanımlaması hakkında ne düşünüyorsunuz?” şeklinde soru yönelttik. Emrah Ablak yönelttiğimiz soruya şu şekilde yanıt verdi:

Öncelikle fikri bir şey olduğunu düşündüğümüzde olabilir. Şimdi bir de dinamik NFT de diye bir şey olduğu için içine butonlar vs koyabiliyorsun. Yani bu açıdan bakıldığında da fikri olarak bakıldığında NFT birçok farklı alana hizmet edebilir diye düşünüyorum. şöyle söylemek gerekirse nitelikli ve tapu tarafınan tamamım sanırım sadece. Ayrıca bu tanımı çokta anlamadım. Anlamadığım durum NFT’yi tek bir tanıma sığdırmak istemeleri.

Emrah Ablak ayrıca konuşmasında NFT’lerin farklı kullanım alanlarına da dikkat çekti:

NFT’lerin ilerleyen dönemlerde sanki birçok alanda alanda yer alacağını düşünüyorum.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
313.980,33 TL 0,85%
ethereumETH/TRY
22.898,67 TL 2,05%
tetherUSDT/TRY
18,67 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.291,25 TL 1,76%
usd-coinUSDC/TRY
18,67 TL 0,25%
binance-usdBUSD/TRY
18,67 TL 0,17%
xrpXRP/TRY
7,15 TL 1,74%
dogecoinDOGE/TRY
1,78 TL 3,91%
cardanoADA/TRY
5,76 TL 2,32%
matic-networkMATIC/TRY
16,58 TL 1,69%
Bağlantıyı kopyala