bitcoinBTC/TRY
740.756,90 TL 0,55%
ethereumETH/TRY
45.972,60 TL 0,66%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.903,96 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
14,17 TL 1,02%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
45.953,68 TL 0,62%
cardanoADA/TRY
6,97 TL 2,48%
solanaSOL/TRY
586,64 TL 5,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 0,18%

Paylaş

Samsung Yatırım Kolu, Bitcoin Futures ETF’sini Başlatacak

samsung yatirim kolu bitcoin futures etfsini baslatacakRTGC

Kripto para sektöründe borsada işlem gören fonlar (ETF) oldukça önemli bir yere sahip durumda. Birçok şirket de bu alanda çalışamalar gerçekleştiriyor. ETF veya borsa yatırım fonu, Chicago Mercantile Exchange’de (CME) listelenen Bitcoin vadeli işlem ürünlerine yatırım yaparak Bitcoin’in spot fiyatını takip edecek.

Samsung Asset Management, Bitcoin Futures ETF’sini Piyasaya Sürüyor

Samsung Asset Management, Hong Kong Menkul Kıymetler Borsasında “Samsung Bitcoin Futures Active ETF”yi listeleyecek. ETF, CME Mikro Bitcoin Vadeli İşlemlerine bazı yatırımlarla birlikte öncelikle CME Bitcoin Vadeli İşlemlerine yatırım yapacak.

samsung yatirim kolu bitcoin futures etfsini baslatacakRTGT

Samsung Asset Management Hong Kong başkanı Park Seong-jin konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Hong Kong, Asya’da Bitcoin vadeli ETF’lerinin kurumsal pazarda listelendiği ve alınıp satıldığı tek pazar. Risk yönetimi konusundaki deneyimlerini yansıtan rekabetçi bir ürün olarak Bitcoin ile ilgilenen yatırımcılar için yeni bir seçenek olacak.

Bu ETF listesi, perakende ve kurumsal yatırımcılara Bitcoin’e maruz kalmanın yeni bir yolunu sunacak ve bu da daha fazla ana akım yatırımcıyı kripto para birimi alanına çekmeye yardımcı olabilir.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala