Sam Bankman-Fried’in Varlıkları 0 Dolara Düştü

sam bankman friedin varliklari 0 dolara dustu

Eski FTX kurucu ortağı Sam Bankman-Fried’in (SBF), 16 milyar dolarlık serveti sadece birkaç gün içinde sıfır dolara indi. SBF’nin 16 milyar dolarlık servetinin sıfır dolara inmesi, tarihin gelmiş geçmiş en büyük servet yıkımlarından birisi oldu.

SBF Servetinin Tamamını Kaybetti

SBF Servetinin Tamamını Kaybetti

Sam Bankman-Fried, bugün istifa kararının ardından FTX, FTX US ve Alameda şirketleri için Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu. 30 yaşında kariyerinin zirvesinde 26 milyar dolar değerinde serveti bulunan SBF’nin hafta başına kadar 16 milyar dolarlık serveti bulunuyordu.

FTX, FTX US ve Alameda’nın Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmasından önce FTX kurucu ortağı Sam Bankman-Fried, şirketin CEO’luk görevinden istifa ettiğini ve yerine yerine John J. Ray III’ün geçeceğini söyledi.

Sam Bankman-Fried’in imparatorluğu, yaşanan likidite sorunu sonrasında çöktü. Şirketin ABD operasyonları yürüten FTX US, kısa bir süre önce kullanıcıların varlıklarını çekmesini ve pozisyonlarını kapatmaları gerektiğini duyurdu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
316.983,39 TL 0,03%
ethereumETH/TRY
23.485,24 TL 1,02%
tetherUSDT/TRY
18,67 TL 0,19%
bnbBNB/TRY
5.398,43 TL 1,09%
usd-coinUSDC/TRY
18,65 TL 0,33%
binance-usdBUSD/TRY
18,65 TL 0,27%
xrpXRP/TRY
7,29 TL 1,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,92 TL 1,22%
cardanoADA/TRY
6,02 TL 1,00%
matic-networkMATIC/TRY
17,03 TL 1,02%
Bağlantıyı kopyala