Sam Bankman-Fried: Meme Coin’ler Çok Önemli

sam bankman fried meme coinler cok onemli

FTX kurucu ortağı Sam Bankman-Fried, kripto varlık piyasası hakkında bazı değerlendirmelerde bulundu. Solana (SOL) ve Ethereum (ETH) rekabetine değinen Bankman-Fried, aynı zamanda meme coin’ler ile ilgili de dikkat çeken açıklamalar yaptı.

En zengin kripto milyarderlerinden biri olan Bankman-Fried, meme coin’lerin önemli yatırım stratejisi olabileceğini düşünüyor.

Sam Bankman-Fried, Meme Coin’ler Hakkında İddialı Konuştu

FTX’in tepe ismi Sam Bankman-Fried ilk olarak Solana (SOL) ve Ethereum (ETH) arasındaki rekabette Solana’nın Ethereum’u geçebilme ihtimaline dair şunu söyledi:

“Olabilir de olmayabilir de”

Ethereum 2.0’da dikkat çeken ünlü isim, bu sayede üretim kapasitesine önemli ölçüde artırabilecek olan Ethereum’un eşzamanlı işlemler konusunda sorun yaşayabileceğini de söyledi.

sam bankman fried meme coinler cok onemli 2
FTX Kurucu Ortağı Sam Bankman-Fried

Sam Bankman-Fried’ın gündeminde ayrıca meme coin’ler de var. İnsanların belli bir kripto varlık projesi seçerken bakmaları gereken kriterler sorulduğunda Sam Bankman-Fried, meme coin’leri işaret etti. Onlardaki hareketlerin takip edilmesi gerektiğini söyleyen Bankman-Fried, “Piyasayı onlar yönlendiriyor” dedi.

22,5 milyar dolar net değeri olduğu tahmin edilen kripto patronu, insanları meme coin yatırımları ve onların riskli olma durumları hakkında da uyardı. Hatırlatacağınız gibi kısa bir süre önce Squid Game’den ilham alınarak çıkarılan bir coin, insanları yüklü miktarda zarara uğratmıştı. Benzer durumlar için ünlü isim şunu söyledi:

“Neye yatırım yapıyor olursanız olun, aslında yüzde 90 oranında düşebilir.”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.771,47 TL 0,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.360,90 TL 0,71%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.071,74 TL 1,94%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,59%
solana
Solana (SOL) 1.243,17 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 831,90 TL 7,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,34 TL 2,46%
Bağlantıyı kopyala