Sam Bankman-Fried, Hâkim Karşısına Çıktı

sam bankman fried hakim karsisina cikti

İflas eden kripto para borsası FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, ABD’ye iade edilmesini kabul etmesinin beklendiği duruşma öncesinde Bahamalar’da hâkim karşısına çıktı.

Sam Bankman-Fried’in ABD’ye İadesine Karar Verildi

Sam Bankman-Fried, yaşadığı ve FTX’in merkezinin bulunduğu Bahamalar’da bir hafta önce tutuklanmasının ardından başlangıçta iadeyle mücadele edeceğini açıklamıştı. Kefaletle serbest bırakılması reddedilen Sam Bankman-Fried, Bahamalar’ın Fox Hill hapishanesine gönderilmişti.

sam bankman fried hakim karsisina cikti 2

Reuters kaynaklarına göre ilk olarak Cumartesi günü, Sam Bankman-Fried’in bir kaynağa atıfta bulunarak kararını geri almak için mahkemeye döneceğini bildirmişti.

30 yaşındaki kripto kralı, Bitcoin ve diğer dijital varlıkların değerinde bir patlama yaşadı ve birkaç kez milyarder oldu. Yaşanılan bu zenginlik uzun sürmedi ve FTX kripto para borsası 11 Kasım 2022’de iflas başvurusunda bulundu. Amerika Birleşik Devletleri’ne iade edildikten sonra, Sam Bankman-Fried’in iki gün içinde Manhattan’da bir yargıcın karşısına çıkması bekleniyor.

Söz konusu mahkemenin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi bekleniyor. Bununla birlikte mahkeme, Sam Bankman-Fried’in savunma yapmasını isteyecek ve yargıç bu savunmaya göre kefaletle ilgili bir karara varacak.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
441.288,14 TL 2,10%
ethereumETH/TRY
30.266,58 TL 2,18%
tetherUSDT/TRY
18,85 TL 0,19%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.906,67 TL 2,84%
xrpXRP/TRY
7,79 TL 0,90%
binance-usdBUSD/TRY
18,75 TL 0,34%
cardanoADA/TRY
7,30 TL 1,38%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,54%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 6,75%
Bağlantıyı kopyala