Sam Bankman-Fried, ABD’ye İade İçin Bahamalar’dan Ayrıldı

sam bankman fried abdye iade icin bahamalardan ayrildi

Başarısız kripto para borsası FTX’in kurucusu ve gözden düşmüş olan CEO’su Sam Bankman-Fried’in Bahamalar’daki günleri sona erdi. Sam Bankman Fried, ABD’ye iadesi için Bahamalar Havaalanına geldi.

Sam Bankman-Fried ABD’ye Götürülüyor

Sam Bankman-Fried, ada ülkesinde geçen çalkantılı günlerin ardından bir dizi suçlamayla yüzleşmek adına ABD’ye götürülmek için Bahamalar’dan ayrılıyor.

FTX kurucu ortağı Sam Bankman-Fried, Odyssey Aviation Nassau tesisinin ana girişine silahlı memurlar eşliğinde getirildi. Sam Bankman-Fried’in Bahamalar’dan ayrılmasıyla birlikte, ABD makamları tarafından göz altına alınması ve federal savcıların sekiz maddelik iddianameyi açıklayacağı New York’a götürülmesi planlanıyor. Söz konusu suçlamalardan hüküm giymesi durumunda Sam Bankman-Fried ömrünün sonuna kadar hapiste kalabilir.

sam bankman fried abdye iade icin bahamalardan ayrildi 2

30 yaşındaki Sam Bankman-Fried, geçen hafta görülen ilk duruşmada kefaletle serbest bırakılma talebinin reddedilmesinden buyana Fox Hill hapishanesine gönderilmişti.

Başlangıçta ABD’ye iade edilmesine karşı çıkan Sam Bankman-Fried, son zamanlarda gerçekleştirilen özel görüşmelerin ardından ABD’ye iade edilme talebinde bulunmuştu. Son olarak Sam Bankman Fried’in bir temsilcisi, hukuk ekibinin savcılarla yaptığı görüşmeler hakkında yorum yapmayı reddetti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.747,97 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
33.576,23 TL 0,11%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.206,05 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
8,76 TL 1,94%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,52%
staked-etherSTETH/TRY
33.508,28 TL 0,17%
matic-networkMATIC/TRY
20,79 TL 1,54%
Bağlantıyı kopyala