Sam Altman’ın Worldcoin’inden Yeni Hamle

sam altmanin worldcoininden yeni hamle

Son dönemlerin popüler şirketlerinden birisi olan OpenAI, her ne kadar ChatGPT ile gündeme gelse de OpenAI’den Sam Altman, Worldcoin girişimiyle de tanınıyor. Gelen bilgilere göre Woldcoin, karaborsayla mücadele için yeni önlemler üzerinde çalışmaya başladı.

Worldcoin’den Karaparayı Önleme Adına Yeni Adımlar

Henüz piyasaya sürülmemiş olsa da gelen bilgilere göre, Worldcoin’in etrafında yeni bir tür karaborsa oluşturulmuş durumda. OpenAI’den Sam Altman tarafından oluşturulan Worldcoin projesi, benzersiz bir birey olduğunu kanıtlayan herkese dağıtılacak ve yakında piyasaya sürülecek olan bir token projesi.

sam altmanin worldcoininden yeni hamle 2

Bunun yapmanın ana yolu ise, Worldcoin’in kürelerinden biri tarafından iris taraması yaptırmak olarak geçiyor. Projeye şimdilik 1.7 milyonun üzerinde kişi kaydolmuş durumda. Çin merkezli bir haber sitesi olan BlockBeats’e göre Çin’deki insanların – piyasaya sürüldüğünde Worldcoin tokeninden pay almak için henüz kaydolamadıkları – Kamboçya ve Afrika’da çekilen iris taramalarını 30 dolar gibi düşük bir fiyata satın aldıklarını söyledi. Konu hakkında Worldcoin tarafından açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Worldcoin ekibi, devam eden tehdit ve farkındalık izleme önlemleri sayesinde, bireylerin doğrulanmış bir World ID’ye kaydolmaya teşvik edildiği ve daha sonra kendi World ID’leri yerine üçüncü bir tarafın World App’ine teslim edildiği şüpheli ve potansiyel olarak hileli faaliyetler tespit etti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.765,74 TL 0,57%
ethereumETH/TRY
38.230,24 TL 0,29%
tetherUSDT/TRY
20,14 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.256,43 TL 0,75%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,00%
xrpXRP/TRY
10,61 TL 5,91%
cardanoADA/TRY
7,65 TL 0,63%
staked-etherSTETH/TRY
38.220,77 TL 0,22%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,22%
matic-networkMATIC/TRY
18,19 TL 0,84%
Bağlantıyı kopyala