Salvatore Ferragamo, NFT Dünyasına Atım Atıyor

salvatore ferragamo nft dunyasina atim atiyorf

Merkezi Floransa, İtalya’da bulunan lüks bir moda markası olan Salvatore Ferragamo, New York’ta müşterilerin OpenSea’de kendi Ethereum destekli NFT‘lerini tasarlayıp basabilecekleri, NFT standı kurdu.

Salvatore Ferragamo, NFT Standı Kurdu

New York’un Soho semtinde açılan yeni konsept mağaza açılışının bir parçası olarak Ferragamo, müşterilerin bir özellikler menüsünden  kendi Ethereum NFT’lerini oluşturabilecekleri ve basabilecekleri bir NFT standı kurdu.

Söz konusu stand, şehrin SoHo semtindeki bir Salvatore Ferragamo konsept mağazasının daha büyük bir lansmanının parçası. Toplamda yalnızca 256 NFT basılabilir ve tüm ziyaretçiler için ücretsiz olduğunu belirtelim. Bir NFT‘yi basmaya mal olan ücretler, marka tarafından önceden karşılanacak.

salvatore ferragamo nft dunyasina atim atiyord

Bu, Salvatore Ferragamo‘nun ilk adımı değil. Geçen yıl marka, şirketlerin sanal deneyimler ve etkileşimli e-mağazalar başlatmasına yardımcı olan sanal ve artırılmış gerçeklik yazılım platformu Obsess ile çalıştı. “House of Gifts” adlı sanal mağaza, müşterilerin Ferragamo ürünlerini sergileyen dijital bir villada oynamasına izin verdi. 

Ferragamo’nun Kuzey Amerika CEO’su Daniella Vitale, markanın neden Shxpir ile çalışmayı seçtiğini bir açıklamada paylaştı:

Shxpir, New York City ve Soho’nun enerjisini yansıtıyor. Lüksü pek çok kişinin yapamadığı şekilde çağrıştırıcı bir şekilde yan yana getirebiliyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
386.962,62 TL 8,28%
ethereumETH/TRY
30.944,98 TL 7,02%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.065,21 TL 8,47%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
6,11 TL 10,11%
cardanoADA/TRY
8,39 TL 13,82%
solanaSOL/TRY
649,75 TL 12,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,14%
Bağlantıyı kopyala