Saldırı Sonrası Cream Finance İade Açıklaması Yaptı

hacklenen cream financetan iade aciklamasi geldi

Cream Finance iade planlarını açıkladı. Popüler DeFi projesi Cream Finance (CREAM), geçtiğimiz günlerde saldırıya uğramıştı. İlk etapta 29 milyon dolardan fazla kayba neden olduğu söylenen bu saldırıdan yaklaşık 2 gün sonra açıklama geldi.

Pazartesi günü gerçekleşen saldırıda para kaybeden kullanıcılara geri ödeme yapmak için protokol ücretleri kullanılacak.

Cream Finance İade Ödemeler için Kolları Sıvadı

Cream Finance ekibi, Medium üzerinden bir analiz raporu yayınlayarak ileriye dönük iade planlarından bahsetti. Bu açıklamaya göre, saldırıdan etkilenen kullanıcılar tüm fonlarını geri alana kadar protokol ücretlerinin beşte biri, Cream Finance tarafından taahhüt ediliyor. Bunun için etkilenen kullanıcıların bir Google formu üzerinden istek göndermeleri gerekiyor.

Protokol, borç geri ödenene kadar, AMP ve Flexa ekipleriyle teminat vermiş olacak.

Cream aynı zamanda pazartesi günü gerçekleştirdiği kayıp tahminlerini de yukarı doğru güncelledi. Buna göre, hackerlar, 462.079.976 AMP token’ı ve 2.804.96 ETH ele geçirdi. Bu da toplamda 33.5 milyon doların üzerinde bir kayıp anlamına geliyor. Ayrıca ekip, saldırının ERC-777 AMP standardının entegrasyonuyla ilgili olduğu da doğruladı.

AMP entegrasyonu Şubat ayında gerçekleşirken, gönderiye göre, Cream’e büyük bir AMP token akışının hesabı karlı hale getirmesi de saldırıdan beş gün önceye dayanıyor.

Yayınlanan bildiriye göre, bu, Cream’in doğrudan etkilendiği ilk saldırı. Ekibin bu açıklamasıyla yılın başlarında gerçekleşen bir diğer saldırıya atıfta bulunduğu düşünülüyor.

Hacker’ın ortaya çıkması durumda Cream, çalınan fonların yüzde 10’unun hacker’ın elinde kalabileceğini de duyurdu.

Güvenlik açığı giderildikten sonra AMP ödünç alma ve verme işlemlerini yeniden organize edilecek.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 370.062,99 TL 4,09%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.351,09 TL 5,76%
cardano
Cardano (ADA) 19,92 TL 0,00%
tether
Tether (USDT) 8,66 TL 0,10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.089,62 TL 5,46%
xrp
XRP (XRP) 8,22 TL 4,03%
solana
Solana (SOL) 1.216,05 TL 3,99%
polkadot
Polkadot (DOT) 272,50 TL 2,48%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,66 TL 0,00%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,84 TL 5,22%
Copy link
Powered by Social Snap