Rusya’dan Ulusal Kripto Para Borsası Sinyali

Rusyadan Ulusal Kripto Para Borsasi Sinyali 2

Rusya ve ABD arasında yaşanan soğuk savaş her ne kadar 1991’de bitti olarak kabul etsede siber bir kılıf giyerek devam ediyor. Her ne kadar geçmişte silah ve bomba sesleri ile karanlığa bürünse de günümüzde siber saldırılar ve yaptırımlar ile devam eden bu savaş, kendini kripto sektöründe de göstermiş durumda. Öyle ki ABD’nin düzenleyicileri sık sık Rusya kaynaklı adresleri kara listeye alıyor ve Rusya borsaları da benzer cevaplar ile yanıt veriyor. Son olarak Rusya’nın yerel basınında yer alan habere göre ülke kendi ulusal kripto para borsası için çalışıyor.

Rusyadan Ulusal Kripto Para Borsasi Sinyali

Rusya’dan Ulusal Kripto Para Borsası için İlk Adım Geldi

Rusya’nın yerel basınında yer alan haberlere göre, Rus parlamentosunun alt meclis üyeleri, piyasa paydaşlarıyla ülkenin mevcut “Dijital finansal varlıklar” ve kripto para birimi mevzuatındaki değişikliklerle ilgili görüşüyor. Üyeler, ulusal bir kripto borsası için yasal çerçeveyi belirleyecek değişiklikleri önce merkez bankasına sunacaklar.

Diğer taraftan bu adımın hem Maliye Bakanlığı hem de Rusya Merkez Bankası tarafından desteklendiği bildiriliyor. Duma’nın Ekonomi Politikası Komitesi üyesi Sergey Altuhov, bu tür önlemlerin mali hassasiyetini vurgularken şu ifadelere yer verdi:

“Kripto para birimlerinin varlığını inkar etmek çok mantıksız. Sorun şu ki kripto paralar devlet düzenlemesi dışında büyük bir akış üzerinde dolaşıyor. Bu federal bütçede kaybedilen milyarlarca ruble vergi geliri demek”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
316.577,68 TL 0,20%
ethereumETH/TRY
23.971,94 TL 0,43%
tetherUSDT/TRY
18,66 TL 0,35%
bnbBNB/TRY
5.409,29 TL 0,98%
usd-coinUSDC/TRY
18,62 TL 0,52%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,31%
xrpXRP/TRY
7,31 TL 1,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,86 TL 3,25%
cardanoADA/TRY
5,97 TL 1,05%
matic-networkMATIC/TRY
17,25 TL 0,20%
Bağlantıyı kopyala