Rusya’dan Kripto Para Hamlesi

Çiğdem Ceylan’ın sunumuyla bu haftanın öne çıkan haberleri Avalanche ağındaki yeni hack saldırısı, Ethereum’un Bellatrix güncellemesi ve daha fazlası Kripto Bülten’de.

Kripto Para Dünyasında Neler Oluyor?

Güney Kore merkezli LG Electronics, 2022’nin üçüncü çeyreğinde “Wallypto” adlı ilk kripto cüzdan uygulamasını piyasaya süreceğini duyurmuştu. LG bu kez, Hedera ağında LG Art Lab adlı NFT platformunu piyasaya süreceğini açıkladı. Öte yandan LG, sadece Hedera Hashgraph üzerindeki NFT’leri destekleyecek.

Bir süredir kripto paralarla ilgilenen Rusya’dan konuya ilişkin önemli bir hamle geldi. Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Aleksey Moiseyev, kripto paraların uluslararası ticarette kullanılmasının bir mecburiyet olduğunu açıkladı. Ancak regülasyon konusunda merkez bankasıyla görüş ayrılıklarına sahip olduklarını belirtti.

Metaverse alanındaki iş birlikleri artış göstermeye başladı. Renault Korea, metaverse üzerinde dijital otomotiv deneyimleri sunmak için The Sandbox ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Kripto para borsası Binance, kullanıcılarının üç stablecoin üzerindeki varlıklarını kendi stablecoin’i olan BUSD’ye dönüştüreceğini açıkladı.

Ethereum Blockchain ağının Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçişi için ilk adım tamamlandı. Merge’ün gerçekleşmesi için atılması gereken ilk adım olan Bellatrix yükseltmesi 144896. epoch’da başarıyla gerçekleştirildi.

Blockchain siber güvenlik şirketi CertiK tarafından elde edilen bilgilere göre; Avalanche ağında “flash loan” saldırısı gerçekleşti. İddiaya göre hackerlar, ağdan 370 bin dolar çaldı. Saldırganlar bunu gerçekleştirebilmek için ise Avalanche ağında yer alan bir akıllı sözleşmeden yararlandı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.853,71 TL 0,06%
ethereumETH/TRY
38.345,69 TL 0,48%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.282,42 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
10,53 TL 5,72%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,24%
staked-etherSTETH/TRY
38.301,97 TL 0,47%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,01%
solanaSOL/TRY
427,93 TL 3,13%
Bağlantıyı kopyala