Rusya Merkez Bankası Yetkilisi, Kripto Paralar Hakkında Konuştu

rusya merkez bankasi yetkilisi kripto paralar hakkinda konustu 2

Kripto paralarla ne yapacağını bilmeyen birçok ülke var. Bunlardan biri de Rusya diyebiliriz. Ülkenin üst düzey isimleri zaman zaman kripto paralarla ilgili önemli açıklamalar yapıyor. Son olarak, Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Vladimir Chistyukhin de kripto paralara dair yorumlarını paylaştı.

Rusya Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto Paralara Yer Yok

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Vladimir Chistyukhin, kripto paralar ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Chistyukhin‘e göre, merkez bankası şu sıralar, kripto para birimlerinin kullanımını sınırlama önerileri üzerinde ayrıntılı bir rapor hazırlıyor. Ayrıca Chistyukhin, işletilen kripto para birimlerinin yakında ülkenin finansal piyasalarında kullanılmayabileceğini de söyledi.

rusya merkez bankasi yetkilisi kripto paralar hakkinda konustu
Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Vladimir Chistyukhin

Rusya bir yandan kendi dijital rublesini çıkarmak için çalışıyor. Bu arada ülkenin kripto para birimlerine karşı olduğunu da söylemek gerekiyor. Bunun için Chistyukhin de şunu söyledi: “Size bir ipucu vereceğim: Rus finans piyasasında kripto para birimine yer görmüyoruz”

Hatırlatmak gerekirse, Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, Rusların yıllık yaklaşık 5 milyon dolar değerindeki işlemlerde kullandığı kripto para birimlerine olan yatırımları hoş karşılamadığını söylemişti. Ayrıca banka, daha önce de Çin ve Hindistan’ı işaret ederek, ülkenin daha fazla düzenlemeye ihtiyacı olduğunu söylemişti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
437.018,05 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
34.847,73 TL 2,00%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.734,95 TL 1,85%
cardanoADA/TRY
10,28 TL 2,01%
xrpXRP/TRY
6,81 TL 0,19%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,34%
solanaSOL/TRY
816,64 TL 2,36%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 11,15%
Bağlantıyı kopyala