Rusya Maliye Bakanlığı, Ülkede Stablecoin’e Yeşil Işık Yaktı

rusya maliye bakanligi ulkede stablecoine yesil isik yakti

Kripto para birimleri, bazı ülkelerde sıkı bir denetime alınmak istenirken, bazı ülkeler ise kripto para birimlerine daha sıcak bakıyor. Rusya Maliye Bakanlığı ülkede stablecoin dolaşımını destekliyor.

Rusya Maliye Bakanlığından Stablecoin Çıkışı

Üst düzey bir yetkiliye göre, Rusya Maliye Bakanlığı, Rusya’da stablecoin’lerle yapılan işlemlerin yasallaşması için tüm hazırlıkları yapmış durumda. Bakanlık, kripto para birimlerinin yeni bir finansal sisteme zemin hazırlayabileceğini kabul ederken, stablecoin’lerin mevcut sistemden daha iyi olup olmayacağı konusunda ise tam olarak emin değil. Rusya Maliye Bakanlığı’nın Mali Politika Departmanı direktörü Ivan Chebeskov’a göre, Rusya Federasyonu Maliye Bakanlığı, genel olarak ülkede stablecoin’lerin dolaşımına izin verilmesini destekliyor. Üst düzey yetkili katıldığı “Web3’ün Etkisi – Güven İnternetinin Yeni Dönemi Mi?” etkinliği esnasında açıklamalarda bulundu.

rusya maliye bakanligi ulkede stablecoine yesil isik yakti 2

Chebeskov, Rusya Maliye Bakanlığı’nın konuya Rus girişimciler açısından baktığını belirtti. Chebeskov açıklamasında, “İşletmelerin, şirketlerin veya yatırımcıların yerleşmesine, yeni bir şekilde yatırım yapmasına ihtiyaç varsa, böyle bir araca ihtiyaçları varsa; maliyetlerin düşmesi, önceki araçlardan daha iyi çalışması ve bununla ilgili diğer riskleri sınırlandırabilirsek, bu tür girişimleri her zaman desteklemeye devam edeceğiz.” dedi. Bir hükümet yetkilisi ise genel olarak Blockchain yanı sıra kripto para varlıkları, dijitalleşme ve tokenizasyonun potansiyel olarak tamamen yeni bir finansal sistem fırsatı sunabileceğini belirtti. Chebeskov ayrıca stablecoin’lerin mevcut finansal sistemlerden daha iyi çalışabileceğinden tam olarak emin değiliz dedi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.606,27 TL 7,48%
ethereumETH/TRY
31.268,78 TL 6,07%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.099,31 TL 8,16%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 8,87%
cardanoADA/TRY
8,48 TL 13,00%
solanaSOL/TRY
653,16 TL 11,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,62%
Bağlantıyı kopyala