bitcoinBTC/TRY
721.016,18 TL 0,36%
ethereumETH/TRY
43.239,00 TL 0,10%
tetherUSDT/TRY
27,11 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.720,78 TL 0,23%
xrpXRP/TRY
13,89 TL 0,21%
usd-coinUSDC/TRY
27,12 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
43.215,95 TL 0,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,24%
cardanoADA/TRY
6,66 TL 0,09%
solanaSOL/TRY
529,37 TL 0,57%

Paylaş

Rusya Maliye Bakanı’ndan Dikkat Çeken Kripto Açıklaması

Rusya Maliye Bakanindan Dikkat Ceken Kripto Aciklamasi

Ukrayna’ya saldırması üzerine üzerindeki yaptırım miktarı uç noktalara gelen Rusya, kripto paralara yönelmiş durumda. Kripto para düzenlemelerinde oldukça sisli bir politika izleyen ülke, son olarak önemli bir açıklamada bulundu. Rusya’nın Maliye Bakanı Anton Siluanov, 2023’de uluslararası ödemelerde kripto paraların kullanımına başlayacaklarını açıkladı.

Rusya Maliye Bakanindan Dikkat Ceken Kripto Aciklamasi 1
Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov

Rusya Uluslararası Ticarette Kripto Kullanımına 2023’te Başlıyor

Rusya kripto para düzenlemeleri söz konusu olduğunda oldukça kararsız bir politikaya sahip durum. Bir taraftan ülkenin merkez bankası kriptolar konusunda katı bir tutum sergilerken, hükümet daha kripto destekçi bir tutum sergiliyor. Bu noktada sık sık gündeme gelen ülke, son olarak kripto alanında oldukça kritik bir adım attı.

Rusya’nın Maliye Bakanı Anton Siluanov, ülkenin uluslararası ticarette kripto kullanımına 2023’te başlayacağını açıkladı.

Bakan Siluanov daha öncesinde de Rusya Merkez Bankası’nın kriptoyu yasaklama planlarını desteklemediğini belirtmişti.

Bu noktada bu adımı ilk olarak atan ülkenin İran olduğunu belirtelim. Öyle ki kısa bir süre öne İran, 10 milyon dolar ithalat ödemesinin kripto para ile yapıldığını açıklamıştı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala