Rusya, Kripto İle Uluslararası Ödemeler Yapmaya Yaklaştı

rusya kripto ile uluslararasi odemeler yapmaya yaklasti

Rusya, Ukrayna işgali sonrasında, uygulanan yaptırımları aşmak için uluslararası ödemelerde kripto para birimlerinin kullanılmasını bir süredir görüşüyordu. Kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre söz konusu görüşmelerin sonuna gelindi.

Rusya Uluslararası Ticaret Ödemelerinde Kripto Para Kullanacak

Konu hakkında bilgisi olan kişiler tarafından aktarılan bilgilere göre, Rusya Maliye Bakanlığı ve Rusya Merkez Bankası, uluslararası ticaret ödemeleri için kripto para birimlerinin kullanımına izin verecek bir yasa tasarısı üzerinde fikir birliğine vardı. Kaynaklar tarafından yapılan açıklamaya göre söz konusu fikir birliğinden önce Rusya Merkez Bankası bu konuda kriptoyu engelleyen sert bir tavır takınıyordu.

rusya kripto ile uluslararasi odemeler yapmaya yaklasti 2

Tasarı, Rus vatandaşlarına kripto cüzdanlarına erişme ve kara para aklama karşıtı mevzuata uyumu sağlamak ve kriptonun yasadışı işlemler için kullanılmamasını sağlamak adına merkez bankasının gözetimi altında, kripto para birimlerini kullanma imkânı sunabilir. Rusya’nın son hamlesi Rusya Maliye Bakanı Yardımcısı Alexsey Moiseev’in devlet haber ajansı RIA Novasti’ye verdiği demeçte dile getirildi. Son olarak Rusya’nın yeni adımı, bu ayın başlarında Moiseev’in kriptoyu yöneten kuralların “çok katı” olduğunu söylemesinin ardından geldi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
372.797,38 TL 3,13%
ethereumETH/TRY
25.048,95 TL 2,97%
tetherUSDT/TRY
18,58 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.488,39 TL 3,38%
usd-coinUSDC/TRY
18,55 TL 0,39%
xrpXRP/TRY
8,93 TL 5,90%
binance-usdBUSD/TRY
18,53 TL 0,38%
cardanoADA/TRY
8,05 TL 1,91%
solanaSOL/TRY
629,98 TL 3,67%
dogecoinDOGE/TRY
1,19 TL 7,52%
Bağlantıyı kopyala