Rusya, Ethereum Tabanlı Kripto Para Geliştiriyor

rusya ethereum tabanli kripto para gelistiriyor

Bir süredir kripto para piyasasına olumlu yaklaşan Rusya, 2023’de uluslararası ödemelerde kripto paraların kullanımına başlayacağını açıklamıştı. Bu kez Rusya’nın Ethereum tabanlı bir kripto para geliştireceği belirtildi.

Rusya’dan Cryptoruble Atağı

Kripto para piyasasını ilgiyle takip eden Rusya’dan yeni bir kripto para haberi geldi. Geliştiriciler, Rusların küresel borsalara erişimini iyileştirebilecek ve sınır ötesi ödemeler için kullanılabilecek bir “kripto para birimi” üzerinde çalışıyor. Projenin arkasında yer alan DeFi platformu Indefibank, tokenin ulusal itibari paraya sabitleneceğini ancak devlet tarafından oluşturulacak dijital rubleden bağımsız olacağını açıkladı.

rusya ethereum tabanli kripto para gelistiriyor

DeFi bankacılık platformu Indefibank’ın CEO’su Sergey Mendeleev, Blockchain Life 2022 konferansı sırasında yaptığı açıklamada, Rusya’da Ethereum tabanlı kripto para birimi başlatmak için çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Rusya’nın Ethereum tabanlı yeni kripto para biriminde toplam arz, doğrudan teminattaki miktara bağlı olacak. Indefibank, özel şahıslar arasındaki potansiyel pazarın büyüklüğünü 5 ila 10 milyar ruble (yaklaşık 82 – 160 milyon dolar) arasında olmasını tahmin ediyor.

Cryptoruble geliştiricileri, kripto topluluğunun diğer üyelerinin girişime katılmasını ve projenin gelecekte bağımsız bir merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) haline gelmesini bekliyor. Cryptoruble’ın, Rusya Merkez Bankası tarafından oluşturulan merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ile ilgisi olmayan bir ödeme aracı olacak.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
363.196,68 TL 2,26%
ethereumETH/TRY
24.624,31 TL 2,83%
tetherUSDT/TRY
18,54 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,54 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.331,88 TL 0,86%
xrpXRP/TRY
8,42 TL 1,25%
binance-usdBUSD/TRY
18,56 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
7,94 TL 1,33%
solanaSOL/TRY
613,61 TL 2,40%
dogecoinDOGE/TRY
1,12 TL 1,41%
Bağlantıyı kopyala