Rusya Devlet Başkanı Putin: Kriptonun Değeri Var

rusya devlet baskani putin kriptonun degeri var 1

Kripto varlıklarla ilgili konuşan isimlerden biri de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin oldu. Putin, kripto para birimlerinin bir değeri olduğuna inandığını söyledi. Ancak diğer yandan, petrol ticaretinde ABD dolarının yerini alabilecekleri konusunda ikna olmadığını da vurguladı.

Birkaç ay önce, Rusya başbakan yardımcısı Alexander Novak, ABD’nin ekonomik yaptırımlarına devam etmesi durumunda, Rusya’nın, dolar cinsinden ham petrol sözleşmeleri yapmaktan uzaklaşabileceğini söylemişti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin: Kripto Varlıklar Ödeme Aracı Olabilir

Rusya Devlet Başkana Vladimir Putin, Moskova’da düzenlen Rus Enerji Haftası’na katıldı. Bu etkinlikte Putin’e kripto varlıklarla ilgili düşünceni soruldu. Kripto varlıkların bir değeri olduğuna inanan Putin, petrol ticaretinde kullanılamayacaklarının da altını çizdi ve ekledi: “Kriptodaki enerji kaynaklarının ticareti hakkında konuşmak için çok erken”

rusya devlet baskani putin kriptonun degeri var 2

Kripto varlıkların bir ödeme aracı olarak var olabileceklerini söyleyen Rus devlet adamı*, kripto para birimlerinin büyük enerji tüketimini, kullanımlarına potansiyel bir engel olarak işaret etti. 

Rus lider, ABD’nin, doları bir yaptırım aracı olarak kullanmasının bir hata olduğunu söyledi. “Başka para birimlerindeki işlemlere geçmekten başka seçeceğimiz yok” diyen Putin, ABD’nin kendisini besleyen eli ısırdığını söyledi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 719.179,44 TL 0,01%
ethereum
Ethereum (ETH) 58.930,50 TL 5,46%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.865,75 TL 0,27%
tether
Tether (USDT) 12,54 TL 0,02%
solana
Solana (SOL) 2.642,97 TL 3,03%
cardano
Cardano (ADA) 19,59 TL 2,64%
xrp
XRP (XRP) 12,56 TL 0,26%
polkadot
Polkadot (DOT) 479,82 TL 3,55%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,52 TL 0,01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,71 TL 0,61%
Bağlantıyı kopyala