Rusya Devlet Bankası VTB, Ülkenin İlk Dijital Varlık Anlaşmasını Gerçekleştirdi

rusya devlet bankasi vtb ulkenin ilk dijital varlik anlasmasini gerceklestirdid

Rusya kripto para birimleri ile ilgili olarak yeni gelişmeler ile gündeme gelmeye başladı. Son olarak Rusya Devlet Bankası VTB ve fintech firması Lighthouse, Rusya’nın ilk dijital varlık anlaşmasını gerçekleştirdi.

Rusya Devlet Bankası VTB’den Dijital Varlık Anlaşması

Rusya Devlet Bankası VTB ve fintech firması Lighthouse, Rusya’nın ilk dijital varlık anlaşmasını gerçekleştirdi. Bunun yanında Şubat ayında Blockchain platformu Atomyze Rusya’nın, merkez bankasının kripto para birimlerine yönelik şüphelerini uzun süredir dile getirdiği, finansal istikrar endişelerini öne sürerek ve ticaretin tamamen yasaklanmasını savunan bir ülkede dijital varlıkları takas etmesine yasal olarak izin verildi.

rusya devlet bankasi vtb ulkenin ilk dijital varlik anlasmasini gerceklestirdiDF

Lighthouse ve Rusya’nın en büyük kredi kuruluşu Sberbank, bu tür bir lisansa sahip olan diğer şirketler arasında yer aldığını da belirtelim. VTB, işlemin kısa vadeli ticari tahvil ihracına benzer olduğunu söyledi. Burada ihraççının borç havuzu, bu durumda mühendislik şirketi Metrowagonmash, Lighthouse platformunda tokenleştirildi ve VTB Factoring tarafından satın alındı.

VTB, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Bu şekilde, nakit ile güvence altına alınan dijital finansal varlıkların ilk ihraç ve yerleştirmesi yapıldı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.702,47 TL 2,61%
ethereumETH/TRY
34.308,01 TL 4,46%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.944,71 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
6,88 TL 1,27%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,27%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,87 TL 4,89%
polkadotDOT/TRY
169,61 TL 0,05%
Bağlantıyı kopyala