bitcoinBTC/TRY
1.263.375,44 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
67.892,04 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.944,02 TL 0,41%
xrpXRP/TRY
18,96 TL 1,89%
solanaSOL/TRY
2.127,61 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
67.867,74 TL 0,26%
cardanoADA/TRY
16,99 TL 2,27%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 1,79%

Paylaş

Rus Vatandaşları Yurtdışı Transferler için Kripto Kullanıyor

Rus Vatandaşlari Yurtdişi Transferler için Kripto Kullaniyor

Bildiğiniz üzere Ukrayna’ya saldırması üzerine birçok ülke Rusya’ya karşı ağır yaptırımlarla cevap verdi ve bu yaptırımlar her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu durumla birlikte birçok ABD merkezki ödeme şirketinin de ülkedeki işlemlerini askıya almasının üzerine halk kurtuluşu kriptoda arıyor gibi gözüküyor.

Öyle ki ülkenin yerel haber janalı Kommersant tarafından yapılan bir habere göre Rus vatandaşları yurtdışına para transferler için kripto para kullanıyor.

Rus Vatandaşları Yurtdışı Transferler için Kripto Kullanıyor

Rus Vatandaşları Transferler için Kripto Sektörüne Yöneliyor

ABD öncelikli olmak üzere birçok ülkenin yaptığı yaptırımlar sonrası Rusya Federasyonu’nun finansal sistemindeki şiddetli kriz ve doların ve avronun dolaşımına getirilen kısıtlamaların etkisi ile nüfusun kripto para birimine olan talebi keskin bir şekilde arttı.

Diğer taraftan bu tür göstergelere ilişkin açık istatistikler yayınlanmıyor, ancak ENCRY Vakfı’nın kurucu ortağı Roman Nekrasov’a göre, katılımcılar müşteri işlemlerinin hacminde üç ila beş kat bir artış görüyor ve bu, Bitcoin’den çok stablecoin’ler ile yürütülüyor.

Ayrıca kripto madenciler, işlem için bir komisyonla, yani döviz kurundan daha yüksek bir oranda aldıkları kripto para birimlerini satın almayı teklif ediyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala