bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,845.37 3.86%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,097.53 2.09%
bnb
BNB (BNB) $ 560.63 3.15%
solana
Solana (SOL) $ 144.06 7.47%
xrp
XRP (XRP) $ 0.500274 1.27%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.473334 6.08%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152487 3.70%

Rus Şirketler, Dijital Ruble Hizmetleri Geliştirme Çalışmalarına Başladı

rus sirketler dijital ruble hizmetleri saglamayi planliyor

Rus mobil şebeke operatörleri Beeline ve Megafon, dijital rublenin piyasa sürülmesi durumunda bu konuda cüzdan ve bazı diğer hizmetler sağlamayı düşündüklerini açıkladı.

Bir Izvestia haberine göre şirketler, merkez bankası dijital para birimini (CBDC) kullanıcıların cep telefonu numaralarına bağlayacak bir dijital cüzdan geliştirmekle ilgileniyor. Rapora göre Megafon ve Beeline, P2P ödeme işlemlerinin finans kuruluşlarının katılımı olmadan çevrim içi ve çevrim dışı olarak nasıl gerçekleştirilebileceğini araştırıyor.

Bir Beeline temsilcisi, Rusya Merkez Bankası’nın mevcut CBDC konseptinin, akıllı cihazlardaki cüzdanlar konusunda herhangi bir hüküm vermediğini söyledi:

“Akıllı cihazlardaki cüzdanlarda dijital ruble bulundurabilmek gibi bazı yönlerle ilgileniyoruz… sadece müşteri ile merkez bankası veya finansal aracı arasında bir bağlantı sağlamakla değil.”

Ekim 2020’de Rusya Merkez Bankası, dijital rublenin potansiyel lansmanı hakkında bir dizi tartışma başlatmıştı. Bu yıl ise, muhtemelen bir pilot uygulama yapılacak. Haberin ardından ise, perakende bankaları ortadan kaldıran ve onları tüketici mevduatları için merkez bankası ile rekabete sokan merkezi bir CBDC hakkında endişeler ortaya çıkmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala