Rus Postası, Kayıp Gönderi Sorununu Blockchain ile Çözecek

rus postasi kayip gonderi sorununu blockchain ile engelleyecek 2

Blockchain teknolojisinin çok geniş kullanım alanı var. Birçok farklı sektörden oyuncu, bu teknolojiyi iş akışına entegre etmenin yollarını alıyor. Rusya’nın ulusal posta şirketi de blockchain teknolojisi ile takip sistemi kurmayı planlıyor. Yeni hizmet, Pochta Rossii’nin (Rus Postası‘nın) dijital dönüşüm stratejisinin bir parçası. Rus Postası, Blockchain teknoloji ile kayıp gönderilerin sayısını azaltmayı hedefliyor.

Rus Postası Blockchain Teknolojisi ile Güçlenecek

Rus Postası, hizmetlerini geliştirmek ve lojistik verimliliğini artırmak için yönünü blockchain teknolojisine çevirmiş durumda. Posta’nın dijital dönüşüm stratejisinin bir parçası olarak hayata geçirilecek olan hizmetin ilk pilot uygulaması önümüzdeki yıllarda başlayacak. Blockchain tabanlı izleme sisteminin 2023 yılında tanıtılması planlanıyor.

rus postasi kayip gonderi sorununu blockchain ile engelleyecek

Konuyla ilgili açıklama yapan Dijital Ürünler Direktörü Vladimir Urbansky, yeni hizmetin pazar odaklı olacağını belirtti. Ayrıca sistemin, diğer şirketlere de uçtan uca izleme bilgileri sunacağına dikkat çekti.

Yeni hizmetle birlikte kayıp gönderi sorununun önüne geçilebilecek. Yeni platform, mevcut sistemin yerini alacak. Bu da hemen zamandan hem de emekten tasarruf sağlayacak. Bu aynı zamanda sürece daha az kişinin dahil olacağı anlamına da geliyor.

Rus Postası, bir süredir blockchain teknolojilerini yakından takip ediyor. Ekim 2017’de genel müdür Nikolai Podguzov, şirketin finansal işlemlerini daha iyi kontrol etmek için blockchain çözümleri uygulama planları olduğunu belirtti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 565.131,99 TL 4,28%
ethereum
Ethereum (ETH) 36.067,93 TL 4,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.414,11 TL 5,10%
cardano
Cardano (ADA) 20,37 TL 2,97%
tether
Tether (USDT) 9,13 TL 0,02%
xrp
XRP (XRP) 10,50 TL 3,17%
solana
Solana (SOL) 1.472,98 TL 0,16%
polkadot
Polkadot (DOT) 398,55 TL 9,04%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,13 TL 0,12%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,20 TL 5,38%
Copy link
Powered by Social Snap