bitcoinBTC/TRY
1.122.030,36 TL 1,75%
ethereumETH/TRY
60.605,08 TL 0,18%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.623,07 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
17,76 TL 0,52%
solanaSOL/TRY
1.776,33 TL 1,55%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
60.521,52 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
11,17 TL 2,08%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,06%

Paylaş

Rus Parlamento Grubu Kriptoyu Yasaklamaya Karşı

Rus Parlamento Grubu Kriptoyu Yasaklamaya Karşi

Ukrayna‘ya saldırması üzerine birçok ülkeden ağır yaptırımlar alan Rusya, birçok ödeme kanalının kapanmasıyla birlikte çareyi kriptoda arıyor. Bu yüzde ülkenin düzenleyicileri de bu alanda katı yasaklamalar getirmeye karşı çıkıyor. Son olarak Rusya Parlamentosu‘ndan bir çalışma grubu, kripto işlemlerini kontrol etmek için mekanizmaların olması gerektiğini açıkladı. 

Rus Parlamento Grubu Kriptoyu Yasaklamaya Karşı

Rus Parlamento Grubu Kriptoyu Kesin olarak Yasaklamaya Karşı

Hatırlarsanız 20 Ocak 2022’de Rusya Merkez Bankası kripto paraları tamamen yasaklanmasına yönelik bir talepte bulunmuştu. Bu talep sonrası ülkede birçok kesim bu öneriye karşı çıkarken Parlamento kısmından da karşıt düşünceler gelmeye devam ediyor.

Diğer taraftan, Maliye Bakanlığı da dahil olmak üzere birçok kurum, varlık sınıfının düzenlenmesinin benimsenmesi için tercih edilen adım olduğunu düşünüyor. Bir noktada, hatırlarsanız Rusya Başkanı Vladimir Putin bile Rusya’nın endüstriden ve daha spesifik olarak madencilik sektöründen faydalanabileceğini söylemişti.

Son olarak yerel bir habere göre Devlet kurumundan 50 uzmandan oluşan çalışma grubu, Rusya’nın “dijital varlıklar için net bir düzenleme” uygulaması gerektiğini öne sürdü. Bu düzenleme önerisinde ise kriptolarda katı bir yasaklama gidilmemesi gerekildiği belirtildi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala