Rus Milletvekilleri Bitcoin Madenciliği için Çalışma Grubu Kurdu

rus milletvekilleri bitcoin madenciligi icin calisma grubu kurdu

Rusya yasama meclisinin lideri, hızla büyüyen yerel madencilik endüstrisine önem vererek kripto para birimlerine odaklanmak için yeni bir çalışma grubu çağrısında bulundu.

Devlet Duması Başkanı Vyacheslav Volodin’in yönettiği grup, kripto para ve madencilik konusunda çalışmalara başlamış durumda. Ek olarak gruba Güvenlik ve Yolsuzluk Kontrolü Komitesi’nin önde gelen isimlerinden biri olan Andrey Lugavoy da eşlik ediyor.

rus milletvekilleri bitcoin madenciligi icin calisma grubu kurdu 2

Rusya Bitcoin Madenciliği için Çalışma Grubu Kuruyor

Özellikle Çin’in kripto madenciliğine yaptığı yaptırımlar sonrası madencilik faliyeti Avrupa ve Amerika’dan sonra büyük ölçüde Rusya’ya da kaymış durumda. Bu durum enerji ve altyapı konusunda ülkeyi alarma geçirdi. Lugavoy, şu anda yasal bir gri alanı işgal eden Rusya’da kripto madenciliğinin yasallaştırılmasını teklif ederken, Rus madencilerinin yılda 2 milyar dolar koyduğu kazançları üzerinden vergi ödememesine de itiraz ediyor.

Lugavoy ayrıca, bu konuları ele almak için önceden hazırlanmış bir yasaya sahip olduğunu, ancak bunu Duma’ya ne zaman sunacağını net olarak bilmediğini söyledi. 

Rus madencilik endüstrisi büyüdükçe, daha fazla resmi kurum konuyu ele alıyor. Kısa bir süre önce düzenleyicilerin Rus petrol ve gaz devlerinden kripto madenciliği yapmalarına izin veren bir teklifi düşündükleri ortaya çıkmıştı. Bu düşünceler, ülke içindeki kripto ticaretini ve ödemelerini ele alan ve uzun süredir bekleyen kripto yasasının değerlendirilmesini hızlandıracak gibi görünüyor. 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.875,39 TL 0,12%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.533,85 TL 0,56%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.292,12 TL 2,59%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 1,06%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,14%
xrp
XRP (XRP) 11,42 TL 0,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,51%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,18 TL 1,33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 0,79%
Bağlantıyı kopyala