Ross Gerber, Bitcoin’in ve Ethereum’un Direncini Övdü

ross gerber bitcoinin ve ethereumun direncini ovdu

Bitcoin ve Ethereum, dünyanın piyasa değeri açısından en değerli kripto paraları arasında başı çekiyor. Bitcoin’in lider olduğu listede Ethereum hemen onun gerisinde. En büyük iki kripto para birimi şimdiye kadar birçok FUD yaşadı diyebiliriz. Ancak yatırımcıların çoğu bu FUD’lara bakılmaksızın ikiliye olan inançlarını korudu. Gerber Kawasaki’niin Kurucu Ortağı ve CEO’su Ross Gerber de Bitcoin ve Ethereum hakkında bu konuyu da içine alan bazı açıklamalar yaptı.

Ross Gerber: Bitcoin ve Ethereum, Kalmak için Buradalar

Gerber Kawasaki’niin Kurucu Ortağı ve CEO’su Ross Gerber, Yahoo Finance’a röportaj verdi. Verdiği röportajda Bitcoin ve Ethereum’un FUD’lara karşı direncinden övgüyle bahsetti. Gerber, bu konuşmada ikiliyi ilginç bir şekilde hamamböceğine benzetti:

“Bitcoin ve Ethereum hamamböceği gibidir, sadece ölmeyecekler… Bitcoin ve Ethereum, bu varlıkları uzun vadede oynamanın en iyi yolu.”

Bu kripto paraların her ikisinin de yıl içinde birkaç kez ‘öldüğünü’ söyleyen Gerber, sonrasında her zamankinden daha güçlü şekilde geri dönmeyi başardıklarına da dikkat çekti. Gerber’e göre, Bitcoin ve Ethereum da tıpkı hamamböcekleri gibi binlerce yıl hayatta kalmaya devam edebilir.

ross gerber bitcoinin ve ethereumun direncini ovdu 2

Kendini uzun vadeli yatırımcı olarak gören Gerber, faydası olmayan kripto para birimlerine yatırım yapmayı sevmediğini de söyledi. Yaklaşan ‘kripto kışı’na dikkat çeken ünlü CEO, kriptoların ve NFT’lerin farkında olunması gerektiğini de söyledi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 501.787,54 TL 3,91%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.348,78 TL 4,48%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,00%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.117,18 TL 5,38%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,36 TL 0,07%
cardano
Cardano (ADA) 14,17 TL 0,69%
solana
Solana (SOL) 1.312,41 TL 9,07%
xrp
XRP (XRP) 8,23 TL 2,73%
terra-luna
Terra (LUNA) 882,83 TL 2,05%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,42 TL 7,13%
Bağlantıyı kopyala