Rockstar Kurucu Ortağı, Blockchain’e Transfer Oldu

Rockstar Kurucu Ortagi Blockchaine Transfer Oldu

Blockchain sektörü günümüzdeki birçok sektör ile sıkı bağlar kurmuş durumda: Bankacılık, finans, spor ve tabiki oyun. Bu alanda yatırımcıların da aktif olarak rol aldığı gelişim, beraberinde birçok önemli ismi de getiriyor. Son olarak bu isimlerden biri de Rockstar Games’in GTA 5 ve Red Dead Redempion 2 de dahil olmak üzere birçok oyununda imzası olan Dan Houser oldu. Houser, Blockchain tabanlı oyun geliştiricisi Revolving Games‘in danışma kuruluna katıldı.

Rockstar Kurucu Ortagi Blockchaine Transfer Oldu 1

Rockstar Kurucu Ortağı Blockchain Oyunlarına İmza Atacak

Oyun, günümüzdeki en büyük sektörler arasında yer alıyor. Yakın zamanda açıklanan Newzoo Global Pazarı Raporu’na göre, 2021 yılında küresel oyun sektörü 170 milyar doları aştı. Bu noktada yeni yeni ortaya çıkan Blockchain tabanlı oyunların da (GameFi) önemi günden güne artıyor.

Daha öncesinde GTA 5 ve Red Dead Redempion 2 gibi oyunlarda imzası olan Dan Houser, Revolving Games’in 13.2 milyon dolarlık yatırım turuna katıldı. Bu katılım sonrası şirketin danışma kuruluna katılan Houser, tecrübelerini GameFi oyunlarına aktaracak.

Diğer taraftan Blockchain ve çevresel etkileri etrafındaki tartışmalara rağmen Dan Houser, teknolojiye yatırım yapan bir geliştirici olmaktan çok uzak. Yine de oyun sektöründe önemli bir ismin kripto topluluğuna katılması, hem sektör hem de topluluk açısından güzel bir adım.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
351.186,97 TL 2,59%
ethereumETH/TRY
24.686,96 TL 4,72%
tetherUSDT/TRY
18,38 TL 0,26%
usd-coinUSDC/TRY
18,40 TL 0,26%
bnbBNB/TRY
5.125,41 TL 3,35%
xrpXRP/TRY
8,83 TL 0,85%
binance-usdBUSD/TRY
18,40 TL 0,48%
cardanoADA/TRY
8,49 TL 2,81%
solanaSOL/TRY
620,91 TL 7,26%
dogecoinDOGE/TRY
1,21 TL 8,53%
Bağlantıyı kopyala