Robinhood, Chainalysis ile Ortak Oldu

robinhood ve chainalysis ile ortak oldu

Kripto para borsası Robinhood ve Blockchain analitik şirketi Chainalysis arasında bir ortaklık kurulduğu açıklandı. Kurulan ortaklık, Robinhood’un kripto para cüzdanı geliştirmelerine güvenlik açısından yardımcı olacak.

Robinhood ve Chainalysis El Sıkıştı

Kripto para borsası Robinhood, işlemleri kullanıcılar için daha kolaylaştırmak adına mobil uygulaması üzerinde çalışıyor. Robinhood Crypto isimli uygulama için Chainalysis ile işbirliği yapılıyor. Bu işbirliği kapsamında Chainalysis’in Know Your Transaction (KYT) ve Reactor yazılımı, Robinhood tarafından kullanılacak. Bu yazılımlardan KYT, kara para aklamayı izlemede şirkete yardımcı olacak. Reactor ise şüpheli etkinlikleri analiz edebilecek bir arayüz sağlayacak.

robinhood ve chainalysis ile ortak oldu 2

Şirket, ekiplerine Chainalysis sertifika programlarını tamamlayacağını söyledi.

Konuyla ilgili konuşan Robinhood Crypto ortaklıklar başkanı Ben Einstein şunları söyledi:

“Yönetim ekibi organizasyonun her seviyesine yerleştirmek için önemli kaynaklar ve sermaye harcadı. Chainalysis, sektördeki en iyi uygulamaları geliştirmek için düzenleyiciler ve kanun uygulayıcılarla yakın bir şekilde çalışıyor ve bu yaklaşım Robinhood‘un politika yapıcılarla işbirliği içinde çalışma taahhüdüyle uyumlu.”

Güvenliğe odaklanmak Robinhood için oldukça önemli. Şirket, kasım ayının başlarında 5 milyon müşteri e-posta bilgisinin çalınması olayıyla gündeme gelmişti. Temmuz ayı sonunda halka açılan şirketin hisseleri de o zamandan bu yana yüzde 43 oranında düştü.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.533,77 TL 0,57%
ethereumETH/TRY
34.805,22 TL 2,37%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.728,68 TL 2,04%
cardanoADA/TRY
10,23 TL 1,33%
xrpXRP/TRY
6,83 TL 0,23%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,06%
solanaSOL/TRY
810,72 TL 3,38%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 9,46%
Bağlantıyı kopyala