Robinhood, Küçülmeye Giderek İşten Çıkartma Yaptı

robinhood kuculmeye giderek isten cikartma yapti

Komisyonsuz borsa uygulaması 2022 yılı ikinci çeyrek mali raporunu açıkladı. Yapılan açıklamada Robinhood, çevrimiçi aracılık hizmetlerinin yeniden düzenlenmesi için personelin yüzde 23’ünün işten çıkartıldığını açıkladı.

Robinhood, 295 Milyon Dolar Zarar Ederek Küçülmeye Gidiyor

Robinhood Markets Inc, halka açık bir şirket olarak zor günler geçirdiği bir yılın içinde. Şirket tarafından yapılan açıklamada zor günlerin geride bırakılması için yeniden yapılanmaya gidildiği ve bu doğrultuda işgücünün neredeyse dörtten birinin azaltıldığı açıklandı. Robinhood İcra Kurulu Başkanı Vlad Tenev, yaptığı açıklamada, işin tüm yönlerini etkileyen kesintilerin operasyonlarımızda, pazarlama ve program yönetimi fonksiyonlarımızda yoğunlaştığını” dile getirdi. Çalışan sayısındaki azalmalar, Robinhood’un personelinin yaklaşık yüzde 9’unu işten çıkarttığı Nisan 2022 döneminden sonra geldi.

robinhood kuculmeye giderek isten cikartma yapti 2

Bir pandemik ticaret patlaması, firmanın Temmuz 2021’de ilk halka arza girmesini hızlandırmasının ardından uygulamasında aylık aktif kullanıcıların keskin bir şekilde azalmasıyla birlikte Robinhood’un işleri düşüşe geçmişti. Robinhood ayrıca ikinci çeyrek sonuçlarını planlanandan bir gün önce açıklayarak, dönem için net zararının 295 milyon dolar veya hisse başına 34 sent olduğunu açıkladı. 35 yaşındaki Tenev açıklamasında yeniden yapılanmada şirketin hiyerarşilerden kurtulmak için “genel müdürlerin” işin bazı bölümlerinde geniş sorumluluk aldığı bir modele geçeceğini söyledi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
381.234,69 TL 8,14%
ethereumETH/TRY
29.493,25 TL 10,77%
tetherUSDT/TRY
18,06 TL 0,23%
usd-coinUSDC/TRY
18,02 TL 0,45%
bnbBNB/TRY
5.109,71 TL 4,05%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 7,48%
cardanoADA/TRY
8,26 TL 9,70%
solanaSOL/TRY
662,33 TL 5,25%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 6,89%
Bağlantıyı kopyala