Robinhood Kripto Para Cüzdanının Beta Sürümünü Sunacak

robinhood dijital cuzdanin beta surumunu 2022de sunacak

ABD merkezli kripto ticareti uygulaması Robinhood, Ocak 2022’de kripto para cüzdanının beta sürümünü piyasaya sürüleceğini açıkladı. Alfa sürümünü tamamlayan şirket, yeni haberi bir blog gönderisi ile duyurdu.

Robinhood Kripto Cüzdanının Beta Sürümü 2022’de Piyasaya Sürülecek

2021 yılının Eylül ayında ABD merkezli kripto ticareti uygulaması Robinhood, kripto para cüzdanı için kolları sıvamıştı. Bu kez şirket tarafından yapılan açıklamaya göre; cüzdanın alfa test programlarını başarıyla tamamlandı ve beta sürümü için hazır olduklarını duyurdu. Alfa testlerinin daha kapalı devre yapıldığını söyleyebiliriz. Beta sürümüne ise isteyen kullanıcılar katılabilecek. Yazılım test aşamasının tamamlandığı alfa sürümünden sonra beta sürümünde, yazılım geliştirme aşamasına geçilmiş oldu.

robinhood dijital cuzdanin beta surumunu 2022de sunacak 2

Şirket ayrıca Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Dogecoin (DOGE) ve diğer tokenleri yatırmayı ve çekmeyi destekleyecek cüzdanını 1,6 milyondan fazla yatırımcının beklediğini de vurguladı.

Robinhood işletme şefi Christine Brown, beta sürümde kullanıcıların güvenliğine odaklanılacağını ve kripto işlemleri konusunda eğitim sağlamanın yanı sıra ağ ve işlem ücretleri konusunda netlik sağlanacağını söyledi.

Robinhood konu hakkında şu şekilde bir açıklama yaptı:

Bazıları kriptonun 2021 yılında benimsendiğini söylese de gerçek şu ki, çoğu insan hala kripto varlık sınıflarına ve Blockchain’e alışmaya çalışıyor. Cüzdanların piyasaya sürülmesiyle, geniş bir yatırımcı yelpazesini davet etmede önemli bir rol alacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse Robinhood’un iPhone uygulamasının beta sürümünde keşfedilen koda göre, kullanıcılar platform üzerinden birbirine kripto para hediyesi gönderebilecek bir uygulama üzerinde de çalışıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.395,02 TL 2,84%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.366,69 TL 3,97%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,34%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.132,02 TL 4,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,35 TL 0,31%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,12%
solana
Solana (SOL) 1.324,84 TL 9,79%
xrp
XRP (XRP) 8,22 TL 2,39%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,57 TL 0,53%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,69 TL 7,31%
Bağlantıyı kopyala