Robinhood, Düzenleyicilerle 10 Milyon Dolara Anlaştı

robinhood duzenleyicilerle 10 milyon dolara anlasti

Komisyonsuz borsa uygulaması Robinhood’un bir süredir düzenleyici kurumlarla olan davasında sonuca ulaşıldı. Robinhood, yedi devlet menkul kıymetler düzenleyicisinin yapmış olduğu soruşturmayı nihayete erdirdi.

Robinhood, Düzenleyicilerle Uzlaşmaya Gitti

Robinhood, Mart 2020’de yaşadığı kesintilerin ardından yatırımcılarını zarara uğrattığı gerekçesiyle düzenleyici kurumlar tarafından soruşturuluyordu. Robinhood’un söz konusu kesintisinden kaynaklanan soruşturmada düzenleyici kurumlarla anlaşmaya vardığını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada düzenleyici kurumlara 10.2 milyon dolarlık ceza ödemesi yapacağı belirtildi.

robinhood duzenleyicilerle 10 milyon dolara anlasti 2

Kuzey Amerika Menkul Kıymetler Yöneticileri Derneği Başkanı Andrew Hartnett yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Robinhood müşterilerine hizmet verme noktasında defalarca kez başarısız oldu. Söz konusu bu anlaşma Robinhood’un müşteri hizmetleri yükümlülüklerini ciddiye alması ve bu eksikliklerini düzeltmesi gerektiğini de açıkça ortaya koyuyor.

Robinhood ile düzenleyici kurumlar tarafından yapılan anlaşma Alabama, Colorado, California, Delaware, New Jersey, Güney Dakota ve Teksas’taki devlet menkul kıymetler düzenleyicileri tarafından yönetilen bir Kuzey Amerika Menkul Kıymetler Yöneticileri Derneği soruşturmasının ardından yaşandı. Bununla birlikte Robinhood, anlaşmaya dair daha fazla ayrıntı paylaşmadı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.765,74 TL 0,57%
ethereumETH/TRY
38.230,24 TL 0,29%
tetherUSDT/TRY
20,14 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.256,43 TL 0,75%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,00%
xrpXRP/TRY
10,61 TL 5,91%
cardanoADA/TRY
7,65 TL 0,63%
staked-etherSTETH/TRY
38.220,77 TL 0,22%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,22%
matic-networkMATIC/TRY
18,19 TL 0,84%
Bağlantıyı kopyala