Ripple’ın SEC Davasındaki Avukat Hamlesi Reddedildi

ripplein sec davasindaki avukat hamlesi reddedildi

Blockchain şirketi Ripple, kısa bir süre önce SEC davasında hukuk ekibini güçlendirmek için iki avukatı işe aldığını açıklamıştı. Ripple’ın bu hamlesi reddedildi.

Mahkeme Ripple’ın SEC Davasına Yeni Avukat Ekleme Talebini Reddetti

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple arasındaki dava devam ederken, Ripple davada hukuk ekibini güçlendirmek için iki avukatı işe aldığını açıklamıştı. Ripple’ın bu işe alımı ilk olarak onaylansa da sonrasında davaya iki avukatın eklenmesi reddedildi. Kellogg Hansen ekibinden iki avukat olan Kylie Kim ve Clayton Masterman’dan iki avukatın davaya dahil edilmesi talebi, ikilinin yerel kurallara uymaması nedeniyle reddedildi.

Blockchain şirketi Ripple ve SEC arasındaki dava ile ilgili güncellemeleri sürekli olarak paylaşan eski bir federal ABD savcısı olan Avukat James K. Filan, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada avukatların yeminli beyanlarının noter tasdikli olmadığını açıkladı.

Filan açıklamasında, “Yerel kurallara uyulmadığı için Ripple’ın iki avukatı SEC davasına dahil etme başvurusu reddedildi. Bu başvurunun reddedilmesinin nedeni yeminli ifadelerinin noter tasdikli olmaması” ifadesini kullandı. Ripple ve SEC arasındaki davaya iki yeni avukatın eklenmesinin dava sürecini uzatabileceği söyleniyordu. Yapılan bu başvurunun iptal edilmesinin davayı nasıl etkileyeceği şimdilik bilinmiyor. Son olarak Ripple yetkilisinin geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamaya göre Ripple ve SEC arasındaki davanın 31 Mart 2023’te ya da daha öncesinde tamamlanması bekleniyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
446.270,34 TL 4,00%
ethereumETH/TRY
34.532,30 TL 5,48%
tetherUSDT/TRY
17,96 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
5.965,15 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,54%
xrpXRP/TRY
6,91 TL 2,33%
cardanoADA/TRY
9,81 TL 2,37%
binance-usdBUSD/TRY
18,02 TL 0,87%
solanaSOL/TRY
811,82 TL 7,97%
polkadotDOT/TRY
171,04 TL 0,90%
Bağlantıyı kopyala